Hızlı Kilo Vermenin Yolları

Hızlı kilo vermek için ne yapmalı? Yazımızı okuyarak egzersizler ve hızlı kilo vermenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Hızlı kilo vermenin kolay yolları hakkında bir çok yazı okuruz. Ama unutulmaması gereken nokta hızlı kilo vermekle, sağlıklı kilo vermenin arasındaki farkı anlamaktır. Hızlı kilo vermek daha çok vücutta sıvı kaybı ve bir miktarda kas kaybının yol açtığı bir durumdur. Ama sağlıklı kilo verme bedenimizdeki yağ dokusunu azaltmakla ilgilidir. Hızlı verilen kiloların ise en kısa zamanda geri alınacağı bilim tarafından kanıtlanmıştır.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler?

Gene de hızlı ama sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteniyorsa bununla ilgili birkaç yiyecek ve yaşam önerisi verilebilir. Bu öneriler her ne kadar etrafımızda çok duyduğumuz klasik öneriler sayılsa da kanıtlanmış teorilerdir.

Sabahları kalktığınızda aç karnınıza bir bardak ballı limonlu su içmek sizi tok tutacaktır. Bal doğal glikozdur ve kan şekerinizi dengede tutacak, tok hissetmenizi sağlayacaktır. Limon ise içindeki aitten ötürü  yağ yakımına yardımcı olacaktır.

Şekerden ve nişastalı yiyecekler uzak durulması gerekiyor. Ama protein alımı arttığında özellikle kas kaybı önleneceğinden dolayı hızlı kilo vermeye yararı olacaktır.

Hızlı Kilo Vermek

Kilo Vermek İçin Harket Etmek Ve Egzersiz Şart

Egzersizin önemini anlatmaya gerek yok. Çünkü egzersiz yapmak kalori yakımına sebep olacağı için hızlı kilo vermeyi de kolaylaştıracaktır. Ama dikkat etmemiz gereken nokta egzersizi hayatımızın bir parçası haline getirmek ve günde 10 dakika bile olsa mutlaka yapmaktır. Bu hafif bir yürüyüş de olabilir. Diyet ürünler yerine bolca su tüketmek de çok yararlıdır. Çünkü diyet ürünler belki kilo aldırmaz ama içindeki yapay şekerden ötürü başka rahatsızlıklara ve bağımlılığa yol açabilir.

Hızlı Kilo Vermek

Herkesin mutlaka kendine ait bir vücut ritmi vardır. Hayat ritminizi değiştirerek bedeninizi yeni bir düzene zorla alıştırmak yerine  kendi ritminize uymanız faydalı olacaktır. Hayat ritminizde hangi öğüne ağırlık veriyorsanız yine aynı şekilde devam edin, ama porsiyonları mutlaka küçültün. Egzersizlikle birlikte daha az porsiyonlar hızlı kilo vermenize faydalı olacaktır.

En önemli kilo alma sebeplerinden biri de stres ve uyku düzensizliğidir.  Günümüz dünyasında stresten uzak kalmak ne yazık ki kolay olmuyor. Ama düzenli yapılan egzersiz vücudunuzdaki stres azaltıcı hormonların daha fazla salgılanmasına yardımcı olacaktır. Düzenli uyku vücut fonksiyonlarının daha düzenli çalışmasına neden olur. Bu da uygulanacak bol proteinli, düzenli egsersiz uygulanan, porsiyonları daha küçük bir yaşam ritmiyle hızlı kilo vermenize kesinlikle faydalı olacaktır.

Bir diyet düzenine başlamadan mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.