Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı ! Hindistan cevizinin saç ve vücut için faydaları nelerdir? Sağlıklı saçlar için öneriler!

Hepimiz evlerimizde değişik yağ ve karışımları saçımız ve cildimiz için denemişizdir. Kimisinden oldukça yararlı sonuçlar alırken, bazıları ise istediğimiz sonuca ulaşmamızı sağlayamamıştır. Çevremizden sıklıkla duyduğumuz ve en çok tercih edilen saç bakım önerileri içinde hızla kendine yer bulan hindistan cevizi ile saç bakımı son dönemlerde en sık paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Hindistan cevizi yağının içinde bulunan trigliserid ve yağ asitleri saç kökleri için oldukça faydalı. Her türlü doğa faktörü, şampuanlama ve boyadan kaynaklanan sorunların çözümü için kullanabileceğiniz hindistan cevizinin faydaları saymakla bitmiyor. Saçı nemlendirme, yatıştırma gibi özellikleri bulunan hindistan cevizi yağı ile hem doğal bir yöntem eşliğinde saç bakımınızı yapmış olacaksınız hem de saçlarınız günden güne en doğal ürünle kendine gelmiş olacak.

Hindistan Cevizi Yağı İle Kolay Bakım

Hindistan cevizi ile saç bakımı yapmak, diğer yağlar ile saç bakımı yapmak kadar kolaydır. Parmak uçlarınıza sürdüğünüz yağı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Kan dolaşımınızın harekete geçmesini sağlayacak bu masaj sayesinde Hindistan cevizi yağı çok daha kolay emilerek çok daha hızlı bir şekilde etkisini gösterebilecektir. Yağı saçınıza sürdükten sonra ılık bir havlı ile saçınızı sararsanız çok daha etkili olacaktır. 2 saat saçınızda bekleyen yağı saçınızdan durulayarak gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca eğer saçlarınız uçlarında şiddetli kırılmalar mevcut ise hindistan cevizi yağını direkt olarak saç uçlarınıza da uygulamanız mümkün.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Saymakla Bitmiyor

 • Saçın elektriklemesini önleyerek istenmeyen görüntülere son verir.
 • Saç uçlarında meydana gelen kırıkların azalmasını sağlarken aynı zamanda saçların koparak dökülmesine de mani olur.
 • Saç tellerini beslemesi sayesinde saç telleri kalınlaşır.
 • Özellikle yaz mevsiminin etkilerinin hala sürdüğü saçlarımız için güneşin zararlı etkilerini ortadan kaldırarak saçı hem besler hem de canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Saç köklerini güçlendirir.
 • Yağ dengesini korur.
 • Banyo yapmadan 1 saat önce kullanıldığında saç kremi etkisi gösterir. Saçların çok daha hızlı uzamasına ve onarılmasına yardımcı olur. Banyo sonrasında ise kolay taramaya imkân sağlar.
 • Eğer saçlarınızda kepek problemi varsa Hindistan cevizi ile saç bakımı yaptığınızda saçınızdaki kepeklerin yok olduğuna şahit olacaksınız.
 • Saçtaki bitleri öldürür.
 • Özellikle kıvırcık saçlara sahip olan biz kadınlar için buklelerin düzgünlüğü oldukça önemlidir. Saç kolay düzleşmediği için bu yolu seçemiyoruz her zaman oysa güzel bir bukle görünümü ile istenilen bakımlı saçlara sahip olabiliriz. Hindistan cevizi yağının bir etkisi de buklelere ışıltı vermesi ve kıvrılan bukle sorununa son vermesi.
 • Saç derisini temizleyip nemlendiren Hindistan cevizi yağı ile çok daha hızlı uzayana ve bakımlı saçlara ulaşmanız mümkün.

Hangi açıdan kullanmak isterseniz isteyin hindistan cevizinin faydaları saymakla bitmiyor. Siz de bu bilgiler doğrultusunda evinizde rahatlıkla hindistan cevizi ile saç bakımı yapabilirsiniz.