Herkesin Bilmediği Mutfak Sırları

Herkesin Bilmediği Mutfak Sırları Nelerdir? Hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler ile herkes mutfağın çok sevilecek bir nokta olduğu inanışına kapılabilir!

Geçmişten günümüze değin süregelen annelerimizden gördüğümüz ama başımıza gelene kadar önemsemediğimiz mutfak sırları ile hayatınızı çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Her şeyin pratik bir noktası mutlaka vardır. Marifet ise bu mutfak sırlarını işe yarayan zamanlarda doğru şekilde uygulamak olmalıdır. Mutfağı sevmenin yolu mutfağın dilini çözmekle gerçekleşir. Mutfakta işlerin ilerleyiş hızı, ortaya çıkan sonuçlar ve hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler ile herkes mutfağın çok sevilecek bir nokta olduğu inanışına kapılabilir. Son anda karşılaştığınız ve sıklıkla yaşadığınız sürpriz felaketler için neler yapılabilir, herkesin bilmediği mutfak sırları nelermiş gelin hep birlikte öğrenelim.

Mutfak Sırları İçin Önemli Bir Tüyo ;Çok Tuzlu Bir Yemek Nasıl Kurtarılır?

Az tuzlu yemeğe çare çok fakat konu çok tuzlu bir yemek olduğunda insan başından kaynar sular dökülüyor. Tuzu az olan yemeğe kişiler ihtiyaçlarına ve damak zevklerine göre eklemeler yapabilirken yemeğin tuzunun fazla kaçması o yemeğin çöpe dökülmesi ile eşdeğer bir anlam kazanıyor. Eğer yemek yaparken tuzu fazla miktarda koyduysanız yumurta akı ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yumurtanın beyazını yemeğe ekleyip pişirin. Yumurta akları yemek içinde piştikten sonra bir kepçe yardımı ile yemeğin içinden alın. Yemeğinizin tuzunun normale döndüğünü göreceksiniz.

Herkesin Bilmediği Mutfak Sırları

 

Kavanozun İçinde Kalan Son Bal Nasıl Çıkartılır?

Lezzeti ile başları döndüren bal ne yazık ki yapışkan kıvamı ile çoğu zaman başımıza türlü dertlerde açabiliyor. Kadınlar olarak herhangi bir şeyin israf edilmesinden asla hoşlanmıyor olsak da yine de bazı durumlarda buna mecbur hissedebiliyoruz. Bal bu mecburiyetlerden biri gibi görünse de aslında kavanozun içinde kalan o son balı çıkartmak sanıldığı gibi imkansız değil. Kapağı sıkıca kapatılmış bal kavanozunu kaynar suya koyun. Bir süre sonra balın tek bir yerde toplandığını göreceksiniz. Böylelikle tek bir yerde toplanan balı kavanozdan kolayca almanız mümkün olacak.

Limonu İsraf Etmeden Kullanmanın Yolu

Limonların dolabınızda yumurtaların yanındaki esaretini bir türlü sonlandıramıyorsanız belki de doğru bir kullanım sergilemiyorsunuzdur. Herkes bilir ki ortadan ikiye kesilen bir limonun kalan yarısının yeri buzdolabıdır. Yalnız buzdolabında genel olarak yumurtaların yanına konan limon bir süre sonra unutulur. Hem vitamini hem de suyu kalmayan parçanın çöpe atılmasından başka çare kalmaz. İşte tam da bu olayı önlemek için limona kürdan yardımı ile bir delik açın. İhtiyacınız kadar olan suyu buradan sıkarak kullanın. Geri kalan limonu ise dolaba kaldırın. Kurumasını engellemiş olduğunuz bu limonu çok daha uzun süre saklayarak kullanabilirsiniz.

Herkesin Bilmediği Mutfak Sırları

Parça Et Nasıl Kıyma Yapılır?

Elinizin altında parça et var ama size kıyma mı lazım? Soğuttuğunuz eti rende yardımı ile doğrayarak mevcut etinizi evinizde kısa bir süre içerisinde kıyma haline getirebilirsiniz. Herkesin bilmediği mutfak sırları artık sizin için de bir sır olmaktan çıktı.