Hayır Demeyi Bilmelisiniz  

Hayır Demeyi Bilmelisiniz ! Mutlu ve huzurlu olmak için hayır demeye bugünden başlayın! Hayır demenin faydaları? Nasıl hayır denir?

“Hayır” demek aslında negatif bir kelime olarak algılanır ve birşeyleri reddetmek için kullanıldığından aslında zihnimizde çok da olumlu bir algı yaratmaz. Ancak kendinize zaman ayırmak, başarıya ulaşmak için bu kelimeyi hayatınızda daha sık kullanmaya başlamalı, en azından kullanmaya gayret göstermeli ve hayır demeyi bilmelisiniz.

Hayır Demeyi Bilmelisiniz ! İyi niyetinizin suistimal edilmesine izin vermeyin !

Aslında sizin hiçbir suçunuz yok, siz; iyi niyetli ve hassas nitelikli kişilik yapısına sahipsiniz. Fakat çevreniz sizin temiz kalbinizi zayıflık olarak adlandırabiliyor. Kim olursa olsun sizin iyiliğinizden faydalanıp, sizi zarara uğratacak insanlara karşı yapacağınız en doğru savunma biçimi hoşgorünüzü azaltmak olacaktır.

Aşırı fedakarlık; sevgi değil, kullanılmaktır   

Hep duyarız ben ona herşeyimi verdim, onun için okulumu bitirmedim, o istemediği için kariyerimde ilerleyemedim. Yaptığınız fedakarlıklar, karşınızdaki kişiden aynı hassasiyeti görmediğinizde sizi içsel olarak yıkıma uğratabilir. Fedakarlık erdemdir fakat hayatınızdaki insanın sizi kullanmasına, izin vermeyecek doğrultuda olması şartıyla...

İlk olarak hayır deme günü belirleyin.  

Hayır diyemediğiniz için hayatınızı yönlendirmek için karar alamadığınızı mı düşünüyorsunuz? Hayır demeyi çok denediniz fakat evet demekten başka elinizden başka çare gelmiyor mu? Bu sorularla boğuşuyorsanız küçük başlangıçlar yardımıyla hayır diyebilirsiniz. Haftanın herhangi bir gününü belirleyip; sizin kararlarınıza saygı duymayan, kendi düşüncelerini size dayatan insanlara hayır demekle başlayın gün sayısını yavaş yavaş uzattığınızda, ilerleyen zamanlarda başarılı olabileceksiniz.

Hayır Demeyi Bilmelisiniz  

Cevabınız hayır sözcüğüyle başlasın.

Gün boyu düşündünüz hayatınızın iplerini kendi elinize almak için büyük şevkle provalar yaptınız. Teoride güzel fakat düşüncelerinizi pratiğe dökmekte sıkıntı çekiyorsanız. Kuracağınız cümleleri Hayır sözcüğü başlatmanızı tavsiye ederiz. Hayır kelimesinden sonra kibarlıkta sizden istenilenlerin kişisel çıkarlarınıza aykırı olduğunu vurgulayabilirsiniz.

Hayır kelimesi size başarı kazandırır.  Hayır demeyi bilmelisiniz!

Hayır Demeyi Bilmelisiniz  

Hiç düşündünüz mü? Sizden her istenilen konuya evet dediğiniz için kendinize ayırdığınız vakitten ne kadar süre çaldığınızı? Herkesin işine en önde koşup, yıprandıktan sonra kişisel işlerinizi başaramadığınız gerçeğiyle yüzleştiğinizde; yaş ve zaman farketmeksizin yaşamınızda dev bir adım atacaksınız. Bugün başarıya ulaşan insanların büyük çoğunluğu kendisine zaman ayıran insanlardan doğdu. Erkek arkadaşınızla zaman geçirmek en doğal hakkınız fakat sınavlarınız, ya iş hayatınızdan kısmamak şartıyla. Planlarınız olmalı programlarınıza göre hareket etmelisiniz. Bugün benim sınavım var ya da çok önemli bir toplantım var cümlelerini hayatınızdaki insana söylerken çekinmemelisiniz. Bu düzenli yaşam sonrasında hayalinizi kurduğunuz başarılara emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

 

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load