Hasır Çantalar Geri Döndü!

Hasır Çantalar Geri Döndü, Eğlenceli Hasır Çanta Modelleri, Piknik Sepeti İle Dışarı Çıkmak Mı? Hasır Çantalar İle Rahatlığın Tadına Varın.

Her sene aynı şeylerin moda olmasından yakınıyorsanız bu modanın tadını çıkartmak için ne bekliyorsunuz? Küçük çantalar, büyük çantalar, deri çantalar, salaş çantalar derken 2017 yılına sepet çantalar damgasını vurdu. Hem de ne damga vurma! Bir anda ortalığı kasıp kavurdular.

1970’li yıllarda Jane Birkin’in sepet formlu bir çantayı kullanması ile göze çarpan sepet çanta modası, şimdilerde hemen herkesin elinde farklı formlarda tercih ediliyor.

90’lı yıllarda daha çoğunlukla plajlara gidilirken tercih edilen sepet çantaların şehir hayatına inişleri uzun bir süre alsa da hem tarzları hem de rahatlıkları ile uzun süre şehir hayatında kalacağa benziyorlar.

Hasır Çantalar İle Rahatlığın Tadına Varın

Bu zamana kadar değeri yeterince anlaşılmamış olan hasır çantalar için artık bambaşka bir dönem başladı. Hasır çantalar bu sene her çeşitleri ile el üstünde tutuluyorlar. Küçük, büyük, renkli, saplı ya da sapsız fark etmeksizin tüm modelleri bir hayli iddialı olan hasır sepet çantalar, her tarzdan kadının dolabına girecek gibi.

Sepet-Cantalar-Geri-Dondu

Akşam Davetlerinde Hasır Şıklığı

Hasır çantaların sadece günlük kullanımda kendine yer edindiğini sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Hasır çantalar sokak kullanımının yanı sıra akşam davetlerinde de şık bayanların ellerini süslemeye başladı. Sadece spor kıyafetlerde değil, dikkat çekmeyi seven bayanların akşam giydikleri kıyafetlerde de uyumu yakalamalarını sağlayan hasır çantalar üzerlerine işlenen pul ya da boncuklar ile kendilerini gece şıklığına hazırlamış gibi duruyorlar. Tüy, boncuk ya da işleme detaylı hasır çantalar ile akşam gezmelerinizin çok daha hafif geçtiğine şahit olacaksınız. Zira bu hasır çantalar oldukça hafif. Belki de tercih edilmelerinin en büyük sebebi de budur.

Sepet Çantalar İle Ayakkabı Uyumu

Akşam şıklığını yakalayacağınız hasır çantalarda kendinizi daha şık ayakkabılara ve sandaletlere başvururken bulabilirsiniz. Fakat eğer konu gündüz şıklığı ise şu sıralar oldukça moda olan keten bir elbise üzerine alacağınız sepet çantanın altına espadrilinizi giyerek rahatça evden çıkabilir, görünümünüzden keyif alarak güvenle adım atabilirsiniz. Tatile çıkamadıysanız dahi bu giyim tarzı ile kendinizi adeta bir sahil kasabasında hissetmeniz mümkün olacak.

Sepet-Cantalar-Geri-Dondu

Eğlenceli Hasır Çanta Modelleri

Sadece standart modellerin olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sepet çanta modelleri sandığınızdan çok daha fazla. Üstelik birçoğu da oldukça eğlenceli. Kalp ya da hayvan figürlerine sahip sepet çantalar hem taşıyanları hem de görenleri gülümsetecek cinsten.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Stilin En Güçlüsü Çanta

Piknik Sepeti İle Dışarı Çıkmak Mı?

Birkaç yıl önce biri bize böyle bir teklif sunsa delirmiş olduğunu düşünürdük. Oysa şimdi baktığımızda birçok kişinin elinde günlük olarak kullandıkları minik boyutlardaki piknik sepetlerini görüyoruz. İlk bakışta komik gelen ama tarzla bütünleştiğinde gözümüze hoş bir izlenim sunan piknik sepet çantalar ile tarzınızı ve farkınızı ortaya koymaya hazırsanız, bu çantalara hemen sahip olarak işe başlayabilirsiniz.