Hangisi Gerçek Burcum ? Doğduğum Gün mü, Doğmam Gereken Gün mü?

Hangisi Gerçek Burcum? Doğduğum Gün mü, Doğmam Gereken Gün mü? Burcumuzu belirlemek ve doğum haritasının hazırlanması için doğum bilgileri çok önemlidir.

Doğduğum Gün mü, Ana Rahmine Düştüğüm Gün mü, Yoksa Doğmam Gereken Gün mü?

Hangisi gerçek burcum ? 

Astroloji-severler  iyi bilirler ki, doğum bilgilerimiz çok önemlidir. Hem burcumuzu belirlemek, hem de doğum haritasının hazırlanıp, analizinin yapılması için doğum tarihimiz,saatimiz ve doğum yerimiz  demirbaş niteliğindedir.

Herkes doğduğu günü baz alarak burcuna bakar. Ancak “acaba ana rahmine düştüğüm gün mü aslında benim doğum günüm?”, “ben sezeryan yöntemi ile dünyaya gelmişim, doğum zamanımı doktor belirlemiş, acaba normal doğsaydım doğacağım gün mü doğum günüm olmalı?”, “burcum değişir miydi?”, “çocuğumun sezaryan doğum zamanını değiştirerek, kaderini değiştirebilir miyim?” gibi sorular da neredeyse herkesin aklına geliyor.

gercek burcum

Peki gerçekten; Hangisi gerçek burcumuz?

İlk olarak, gerçek burcunuz ana rahminden çıkıp, dünyaya geldiğiniz anda, Güneş hangi takım yıldızı üzerinden geçmekteyse, o takım yıldızı sizin burcunuzdur. Örneğin bugün saat 15:30’da dünyaya geldiniz. Güneş Zodyak kuşağının Yay takım yıldızı üzerinden geçmekte, sizin burcunuz Yay olur.

Ana rahmine düştüğünüz an, tabi ki çok kutsal ve özel bir andır. Yine kalbin oluştuğu ve atmaya başladığı an da öyle. Astrolojik olarak bu anlar, geçmiş karmanızın incelenmesi için bir veri oluşturabilir. Ancak ana rahminde olduğunuz sürece, annenizin karmasına, annenizin doğum haritasındaki etkilere dahilsinizdir. Sizi o an dünyaya getirmek, annenizin kaderindedir.

gercek burcum

Burcumuzu belirlemek ve doğum haritamızı oluşturmak için önemli olan, bizim dünyaya geldiğimiz andır. Çünkü bizim bu dünyadaki karmamız, biz bir birey olduğumuzda, annemizden ayrılmış bir varlık olduğumuzda başlar. Astrolojik olarak doğum, anne rahminden çıktığımız andır.

Astrolojik olarak bazı kabuller vardır…

Astrolojik olarak bazı kabuller vardır. Bu kabullerden bir tanesi de, her ruhun kendi karmasına uygun bir yol seçtiğidir. Astrolojik olarak bu yol sizin doğum haritanızdır. Yani gününü ister doktor belirlesin, ister beklenenden erken doğmuş olun, ister daha geç doğmuş olun, mutluka ruhunuz sizin karmanıza uygun bir zamanda dünyaya gelmiştir. Hiçbir doğum, doktorla belirlenen bir tarihte bile gerçekleşse, planlanan bir anda olmaz. Her ruh dünyaya gelmek istediği saati kendi belirler. Doğum haritasında, bir dakikanın bile önemi vardır. Gezegenler ve evler değişmese bile, açılar değişir.

Doğum haritası ızdırari kaderdir. Onu değiştirmek mümkün değildir. Bize ait tüm potansiyeller bu haritada gizlidir. Yaptığımız seçimler ve özgür irademizle aldığımız kararlar ise ihtiyari kaderdir.

Özetleyecek olursak…

Gerçek burcumuz, dünyaya geldiğimiz an Güneş’in üzerinden geçtiği takım yıldızıdır. Burcumuzu belirleyen basit olarak doğduğumuz gündür. Güneş geçiş dönemlerinde doğan kişilerin (örneğin 20 Mart, 21 Aralık, 22 Haziran vb.) ise efemeristen doğum saatleri dikkate alınarak hangi burç olduklarına bakılır.

 

Yasemin Orman

Yasemin Orman

Kadıköy Anadolu Lisesi, Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Wales Üniversitesi Astroloji Fakültesinden mezun olmuştur. 2015 yılında Londra’da The House of Yoga’da Yoga eğitmenliğini tamamlamış, Yoga Alliance sertifikalı kayıtlı bir Yoga Eğitmeni olmuştur. 2014 yılından bu yana profesyonel olarak Astrolojik Danışmanlık yapmakta, bu konuda öngörülerini yazmakta, 2015 yılından bu yana Yoga eğitmenliğine devam etmektedir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();