Hamilelikte 39.Hafta

Hamilelikte 39.Hafta, Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak? Hamileliğinizin 39.Haftası İçinde Neler Yaşayacaksınız?

Kalan son günlerinizde bol bol fotoğraf ve video çektirmeyi unutmayın. Çocuğunuzla paylaşabileceğiniz ne varsa saklamaya çalışın. Kendinize hamileliğin son günlerinde çok iyi bakın ve bol bol su içmeyi ihmal etmeyin!Peki sizi hamileliğinizin 39.haftası içinde neler bekliyor?

Hamileliğinizin 39.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bebeğinizin neredeyse her gün milim milim aşağıya doğru kaydığını hissedebilirsiniz. Artık kilo almayı kesmiş olabilirsiniz. Bunun dışında bebeğinizin aşağıya doğru inmesi sizi daha fazla rahatsız edecektir. Daha fazla ağrı hissetmeniz, baskı hissetmeniz normaldir. Eğer sancılarınız başladıysa ve siz doğumunuzun başladığını hissediyorsanız mutlaka doktorunuza görünmelisiniz. Fakat sancılarınızın gerçek mi yalancı sancı mı olduğunu anlamanız için bir ipucu; eğer sancınız yürümeye başladığınızda geçiyorsa henüz doğumunuz başlamamış demektir. Ayrıca sancılarınız eğer 1 saat boyunca sadece 5 dakika aralıklarla devam ediyorsa doğumunuzun başladığını da anlayabilirsiniz. Suyunuz da yakın zamanda boşalacaktır.

Bebeğiniz Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğinizin boyu ve ağırlığı bir önceki haftadan çok farklı olmayacaktır. Muhtemelen büyümesini bu hafta itibari ile durdurmuştur.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin tüm iç organları ve beyni son gelişmelerini tamamlayarak dünyaya gelmek için hazırlık yapıyorlar. Akciğerleri gelişerek oksijen alması için hazırlanıyor. bebeğinizin yeni cilt hücreleri de oluşmaya devam ederek renk düzenlemesini sağlıyor. Bebeğinizin vücudundaki yağ oranı onu yeterince sıcak tutuyor ve kemiklerinin güçlenmesine yardımcı oluyor.

Hamileliğinizin Daha İyi Devam Edebilmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Mutlaka süt ve su içmeye devam etmelisiniz. Egzersiz yapıyorsanız, hareketlerinizin çok fazla yorucu olmamasına dikkat etmelisiniz. Bulaşık yıkamayı artık bırakmanızda fayda vardır. Bunun dışında toplu taşıma araçlarını da artık tercih etmemelisiniz. Bu tür halka açık yerlerde gribal enfeksiyonlara yakalanmanız oldukça kolay olacaktır. Dikkatli olmalı ve olabilecek hastalıklara karşı kendinizi korumalısınız.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizle diyalog halinde olmak, isteklerini yerine getirmek ve yanlış anlayabileceği konulara girmemek bu hafta yapabilecekleriniz arasındadır. Bunun dışında doğumdan sonra yanında kimin kalmasını istediğini de sorabilirsiniz. Bu kişide hazırlıklarını tamamlayarak kısa zaman içerisinde yanınıza gelip düzeninize ayak uydurmaya çalışmalıdır. Eşinizin geç saatlere kadar uyumamasına da engel olunuz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();