Hamilelikte 35.Hafta

HaHamilelikte 35.Hafta, Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek? Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Tebrikler! Karnınızdaki minik bebeğinizi dünya ile tanıştırmanız için son 5 haftanız kaldı. Bu kalan son haftaları mutlaka iyi değerlendirmeli ve boşa geçirmemelisiniz. Eğer yürüyüşe devam ediyorsanız, yanınızda birinin olmasını isteyin ve bu duruma da ekstra dikkat ederek tek başınıza hiçbir şey yapmamaya çalışın.Peki sizi ve bebeğinizi hamileliğin 35.haftası içinde neler bekliyor?

Hamileliğinizin 35.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Artık elleriniz ve ayaklarınız eskiye oranla daha hızlı şişiyor olabilir. Bu duruma çok fazla takılmayın. Hamileliğin en normal durumlarından biri de el ve ayak şişmesidir. Bu hafta ekstra bir şekilde nefes darlığı yaşayabilirsiniz. Bunun sebebi bebeğinizin sürekli kaburgalarınıza baskı yapıyor oluşudur. Ancak, birkaç haftaya bebeğiniz biraz daha aşağıya kendini iterek nefes darlığı çekmenizi engelleyecektir. Bunların dışında, hamileliğinizin başından beri besinlerle ve destek demir ilaçları ile karşılamış olduğunuz demir ihtiyacınızı, artık bebeğiniz vücudunuzdan emerek çekmeye ve güçlenmeye başlayacaktır.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Yaklaşık olarak 2 ile 2.5 kg arasında değişen bebeğinizin boyu da 43 ile 47 arasında değişebilir. Bebeğinizin hala alabileceği 1 kilosu bulunmaktadır. Fakat bazı bebekler bu hafta itibari ile kilo almayı keserek normalden daha küçük doğabilmektedir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin tırnakları, parmaklarını kapatacak kadar uzamaya başlamıştır. Artık kendini daha da iterek doğum için de hazırlanmaya başlamıştır. Beyin gelişimi devam etmektedir. Kafatası güçlenmektedir. Son olarak bebeğiniz bu hafta sürekli olarak vücudunuzdan demir emmeye çalışır.

Hamileliğinizin Daha İyi Devam Edebilmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Doktorunuz bu hafta itibari ile bebeğinizin hareketlerini saymanızı isteyebilir. Özellikle kaç dakika sürdüğü ve neler yaptığınızda tepki verdiği de önemli bilgiler olduğu için bu tür etkinliklere vaktinizi ayırabilirsiniz. Bebeğiniz onunla konuşmanıza, elinizi karnınıza koymanıza, bir şeyler yemenize tepki veriyor olacaktır. Bu tepkilerin sürekli dakika kontrolünü yaparak her gün bir diğeri ile karşılaştırmanız önemlidir.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Doğum videosu çekmek istiyorsanız, eşinizin doktorundan izin almanız gerekebilir. Bu tür konuları halledebilmeniz için bu haftalar idealdir. Ayrıca, doğuma girmek isteyip istemediğinizden de emin olmanız gerekir. Bu tür durumlar önceden halledilirse doğum esnasında sıkıntı yaşamazsınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();