Hamilelikte 34.Hafta

Hamilelikte 34.Hafta, Hamileliğinizin 34.Haftasında Neler Yaşayacaksınız? Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir? Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Tebrikler! Doğumunuza son 6 hafta kaldı. Çok heyecanlısınız ve bu heyecanlı bekleyiş her gün biraz daha artıyor. Bu hafta sizi bekleyen değişiklikler neler? Bebeğiniz neler yaşayacak? Eşiniz neler yapmalı? Gibi cevaplarını merak ettiğiniz pek çok konu bu yazının devamında olacak. Keyifli okumalar.

Hamileliğinizin 34.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Doğumunuza son haftalar kaldığı için artık eski tempoda hareket edemiyor olabilirsiniz. Bu son haftaların tadını çıkarın ve sürekli dinlenmeye çalışın. Ayakta fazla kalırsanız vücudunuzun ödem yapabileceğini ve bacaklarınızın başta olmak üzere özellikle ayaklarınızın çok fazla şişebileceğini unutmayın. Bebeğinizin ani bir hareketle rahminizden aşağıya doğru kaydığını hissedebilirsiniz. Bu durumu hissederseniz, erken doğum yaptığınızı veya doğumunuzun başladığını düşünebilirsiniz. İlk çocuklarını doğuracak her kadın bu düşüncelere kapılarak doktorlarına başvurabilmektedirler.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğiniz yaklaşık olarak bir kavun kadardır. Bu da boyunun; 39 ile 41 cm arasında değiştiği ve ağırlığının 2 kilonun üzerinde olduğunun göstergesidir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin göz renginin bu hafta mavi olduğunu biliyor muydunuz? Bebeğiniz muhtemelen dünyaya gelene kadar mavi gözlü olacaktır. Yalnız esas göz rengi doğduktan 6 ay kadar sonra belli olacaktır. Ayrıca bebeğinizin hareket edebilmesi için artık hiç boş yer olmadığından ellerini ve ayaklarını gerdiğinde direkt olarak karnınızda izinin çıktığını görebilirsiniz.

Hamileliğinizin Daha Rahat Geçmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Kendinize bir güzellik yapın ve bu hafta kendinize masaj yaptırın. Özellikle kollarınıza, belinize ve bacaklarınıza bu masaj çok iyi gelecektir. Yalnız yaptırdığınız masajın sırt üstü olmasını kabul etmeyin. Düz bir şekilde uzanarak bacak ve kol masajınızı yaptırırken, bel ve boyun masajlarında oturmayı talep edin. Bu aralar bebeğiniz içeride çok sıkılıyor ve hareket edecek alanı yok. Sizin de yüzükoyun şekilde yatmanız onu ekstra bunaltacaktır.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşiniz için suda doğum konusunu araştırabilir ve fikirlerinizi sunabilirsiniz. Ayrıca, eşinizle birlikte bebek odanızın son eksiklerini tamamlamanız da gerekebilir. Eşinizi ihmal etmediğinizi ona göstermek için bu hafta onun en sevdiği yemekleri hazırlayabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();