Hamilelikte 32.Hafta

Hamilelikte 32.Hafta, Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek? Hamileliğin 32.Haftası İçinde Neler Yaşayacaksınız?

Tam olarak 8 hafta kadar sonra bebeğinizi kucağınıza alacaksınız. Bebeğiniz son şekillenmelerini yaşarken, sizde hamileliğin çoğu şikâyetini çoktan atlattınız. Ama büyüyen karnınızın sizi rahatsız ettiği aşikâr bir gerçektir. Peki, hamileliğin 32.haftası içinde neler yaşayacaksınız? Cevabı yazımızın devamında sizlerle olacak.

Hamileliğinizin 32.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bebeğinizin ayaklarını kaburgalarınıza doğru uzatması artık çok mümkündür. Bu nedenle bebeğinizin ayaklarını kaburgalarınızda sıkıştırması size müthiş bir acı verecektir. Acıdan kurtulmak ve bebeğinizin pozisyonunu değiştirmesini sağlamak için muhakkak yan yatmanız ve bir pozisyonda sabit kalmayıp sürekli yön değiştirmeniz doğru olacaktır. Bunun dışında artık doktorunuz sizi her hafta ya da en az iki haftada bir görmek isteyebilir. Kontrollerinizi ihmal etmemeniz faydanıza olacaktır. Son olarak bu hafta bir doğum planı yapmaya çalışın. Hastaneye ulaşacağınız yollar, kestirme yollar ve uzun yollar şeklinde ayırarak yönünüzü belirleyin.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğinizin bu haftaki ağırlığı 1.500 ile 1.800 kg arasında değişiklik gösterebilir. Kalan son haftalarında da hızlı bir şekilde kilo alacaktır. Bebeğiniz bu haftanın sonunda ise 42-43 cm arasında bir boya sahip olacaktır.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Karnınızda yüzebilmek için alanı kalmayan bebeğiniz ani ve hızlı hareketlerle yön değiştirmeye çalışarak sizi rahatsız edebilecektir. Bu nedenle rahatsızlık duymamak için sırt üstü uyumamanız gerektiğini unutmayın. Bunun dışında kalan sekiz hafta içerisinde bebeğin boyu uzadıkça amniyotik sıvınızın da azalacağını bilmelisiniz. Artık bebeğiniz baş aşağı pozisyonunda sabit bir şekilde durmaya başlayabilir. Bu pozisyona kendini bu hafta itibari ile yerleştirecektir.

Hamileliğinizin Daha İyi Devam Edebilmesi İçin Yapmanız Gerekenler

Pek çok doğum kursu 32 haftalık hamile kadınlar için dersleri başlatmıştır. Bu derslere katılmanız doğru olacaktır. Bebeğiniz karnınızdayken dâhil, doğum yaptıktan sonra da neler yapabileceğinizi bu dersler sayesinde öğrenebilirsiniz. Bu derslere eşinizle birlikte de katılım gösterebilirsiniz.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizin doğum yapacağı haftayı birlikte geçirmek isteyebilirsiniz. Son hafta eşinizin ne zaman doğum yapacağı belli olmayacaktır. Bu nedenle sürekli yanında olmanız hastaneye gitmek için vakit kazanmanızı da sağlayacaktır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();