Hamilelikte 31.Hafta

Hamilelikte 31.Hafta, Hamileliğin 31.Haftası İçinde Neler Yaşayacaksınız? Hafta hafta gebelik, Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Tebrikler! Bebeğinizi kucağınıza almak için artık 9 haftanız kaldı. Kalan sürenizi iyi değerlendirmek ve hamileliğin 31.haftası içinde neler yaşayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Hamileliğinizin 31.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Göğüslerinizden sarımsı bir sıvının aktığını görebilirsiniz. Bu sıvı doğumdan sonra göğüslerinizden gelecek olan süt için bir hazırlıktır. Bu nedenle endişelenmenize gerek yoktur. Yalnız, bu sıvının her kadının hamileliği sırasında yaşamayabileceği de belirtilmelidir. Bunun dışında bebeğinize konsantre olun ve sık sık bir yere uzanarak elinizi karnınıza koyup hareketlerini hissetmeye çalışın. Her gün aynı saatte bu eylemi gerçekleştirmeye çalışın ve hareketlerinin kaç dakika sürdüğünü de kontrol edin. Eğer belli bir dakikadan sonra hareketleri duruyorsa, bir şeyler atıştırıp tekrar uzanmayı ve hissetmeyi deneyin. Hareketlerinde azalma ya da günden güne yavaşlama hissederseniz, doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyin.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bu hafta bir büyük Hindistan cevizi kadar ağırlığa sahip bebeğinizin boyu; 40-43 cm kadardır. Ağırlığı ise 1180-2350 gram şeklinde değişmektedir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin yağ bezeleri ve hormonları gelişmeye devam ediyor. Bu sayede de görünümü günden güne netleşiyor. Sadece 9 hafta sonra dünyaya gelecek olmanın verdiği heyecanı o da yaşıyor ve kalan son aylarda da yaklaşık 2 kilo daha almayı hedefliyor. Boyunun da biraz uzayacağı varsayılırsa karnınızda hareket etmesi için neredeyse hiç alan kalmadı. Onun için içerideki son haftaları biraz daha yavaş geçecek.

Hamileliğinizin Daha İyi Devam Edebilmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Karnınız büyüdükçe tuvaleti kullanmak sizin için daha zor bir hal almış olabilir. Ayrıca, bu haftalarda anne adayları daha çok hemoroid problemleri ile karşılaşabilmektedir. Tükettiğiniz gıdalara dikkat edin ve bu konuda özenli davranın. Bunun dışında, planlamanız gereken bir diğer konu doğumdan sonra sütünüz gelmediği takdirde neler yapmanız gerektiğini düşünmek olmalıdır. Bu konuyu kesinlikle doktorunuza danışmanız önemlidir.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizin gittikçe büyüyen karnı için sürekli ayaklarını uzatması gerektiğini ona hatırlatın. Hatta arkasına yastık, ayaklarını uzatması için de bir tabure koyarak ona yardımcı olun.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();