Hamilelikte 29.Hafta

Hamilelikte 29.Hafta, Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz, Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Tebrikler bebeğinizi kucağınıza almak için 3 aydan daha az bir zamanınız kaldı.Hamileliğinizin 29.Haftası içinde  neler yaşayacaksınız? Bebeğiniz bu hafta neler yaşayacak? Tüm bilgiler yazımızın devamında sizlerle olacak.

Hamileliğinizin 29.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bacaklarınızda karıncalanmalar ve kramplar hissedebilirsiniz. Bu durum biraz daha sıklaşabilir. Vücudunuzda tek bir yer kilo aldıkça dengeniz ve ağırlık mekanizmanız değişecektir. Bu nedenle kambur şekilde yürümeye de başlayabilirsiniz. Dik yürümeye çalışmanızda fayda vardır. Kambur şekilde yürümeniz belinizin daha çok ağrımasına neden olabilir. Rahat iç çamaşırları giymeyi de ihmal etmemelisiniz. Ne kadar pamuklu esnek ve rahat kıyafetler tercih ederseniz, o kadar az can acısı yaşarsınız. İç çamaşırlarınızın bedenini de sık sık değiştirmeyi unutmayın. Sutyenlerinizin de telli değil, hamile sutyenleri olmasına dikkat etmelisiniz. Göğüslerinizin sıkışık şekilde durmaması ve rahat olması hamilelikte önemli bir unsurdur.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğinizin bu haftaki tahmini ölçüleri; 1.300 gram kadar ağırlığı ve 38-40 cm kadar uzunluğu olacaktır. Bu ölçüler her hamilelikte değişebilecek ortalama ölçülerdir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Eğer hala gözünü açıp kapatmaya başlamadıysa, artık bu eylemi de gerçekleştirmeye başlayacaktır. Bebeğinizin beyni kendi vücut sıcaklığını ayarlamak için yeterince gelişmiştir. Ayrıca, bebeğinizin sürekli kilo alması onu normal bir bebekten ayırt edilemeyecek kadar düzgün bir görünüme getirecektir. Bunun dışında, bebeğiniz her hafta milyonlarca sinir hücresi üretmektedir. Doğduğunda bu üretim duracaktır.

Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Daha önce doğum yapmış yakınlarınızdan tavsiyeler almaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, dinlenmeyi unutmayın. Sık sık ayaklarınızı uzatarak dinlenmeye çalışın. Doğumunuzun nasıl olması gerektiğini ve sizin nasıl istediğinizi doktorunuzla konuşabilirsiniz. Ortak bir noktada buluşarak yavaş yavaş doğuma hazırlanmanız da gerekir.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Doğumdan sonra eşinizin bebeğinize dair neler planlandığını dinlemek istediğinizi belirtin. Eşiniz yanında kimi ister, nasıl bir doğum yapmak ister bunları öğrenin. Onu dinlemeniz eşinizi mutlu ederken, doğuma ait planlar yapmaya başlamanız daha iyi olacaktır. Ayrıca, bebek odanızın eksik eşyalarını da eşinize danışarak tamamlamanızda fayda vardır.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();