Hamilelikte 27.Hafta

Hamilelikte 27.Hafta, Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Yapabilecekleriniz, Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir? kadın.com'da

Gittikçe büyüyen karnınıza artık alıştınız ve vücudunuza uygun şekilde giyinmeyi sevmeye başladınız. Bazı hamileliklerde kilo vücuda yayıldı, bazı hamileliklerde kilo karın bölgesi ile sınırlı kaldı. Üzülmeyin, doğumda alınan kilolar doğum sonrasında hızlı bir şekilde verilecektir.Hamileliğinizin 27.haftası içinde sizi ve bebeğinizi neler bekliyor hepsi yazımızın devamında.

Hamileliğinizin 27.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Göğüslerinizdeki değişimleri fark ediyorsunuz. Meme uçlarınızdaki karartı bir iki kat daha artabilir. Bebeğiniz bir yaşına gelene kadar da bu karartı artabilir. Fakat bebeğiniz bir yaşına girdikten sonra göğüsleriniz de eski haline dönecektir. Göğüslerinizdeki değişimin nedeni de üretilen süttendir. Bu aralar farklı rüyalar da görebilirsiniz. Tamamen değişen hormonlarınız nedeniyle farklı şeyler yaşayabilirsiniz.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

35 cm boyuna ulaşan minik bebeğiniz artık 900 gram ağırlığında olacaktır. Bu ay sonuna kadar bebeğiniz yaklaşık 400 gr alarak hızlı bir büyüyüşe geçecektir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

4 aydır gözlerini açmayan bebeğiniz artık gözlerini açıp kapatmaya başlayacaktır. Karnınızda olan gölgeleri, ışık yansımalarını bebeğiniz fark edecek ve ayrımını yapmaya alışacaktır. Bunun dışında bebeğiniz artık tat almaya başlayacaktır. Hıçkırık yaşaması da normaldir ve siz bunu onun yaptığı hareketler olarak algılayabilirsiniz. Zaman geçtikçe karnınızda hareket edebilecek alanı azalacak ve sadece sağdan sola hareket edecektir. Başını aşağıya düşürürken pelvis kemiklerine yerleşirken doğum sancısı gibi düşünebilir ve çok fazla ağrı çekebilirsiniz.Gün içinde hareketlerini düzenli olarak takip etmeniz gerekip gerekmeyeceğini doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Yapabilecekleriniz

Bir bebek araba koltuğu satın alabilirsiniz. Ne olursa olsun bu koltuğa her zaman ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, doğum kurslarına katılmadıysanız ve kurslar belli bir haftayı doldurmanız gerektiğini savunuyorsa, internet üzerinden araştırmalara dâhil olabilirsiniz. Son olarak hamile pilatesine katılabilir ve kaslarınız açısından iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizin çok fazla ev işi yapmamasını sağlamanız önemlidir. Özellikle ağır eşyaları kaldırma, çekme ya da itme konusunda yardımcı olmalısınız. Merdiven çıkmasını önlemek ve üst katlarda var olan rafları düzenleme görevini üstlenmelisiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();