Hamilelikte 26.Hafta

Hamilelikte 26.Hafta, Hamileliğinizin 26.Haftası İçinde Neler Yaşayacaksınız? Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Tebrikler! Hamileliğinizi başarı ile devam ettiriyorsunuz ve bebeğinizi kucağınıza almanıza sadece 14 hafta kaldı. Bazı hamileliklerde bebekler 39. Haftada dünyaya gelebiliyor. Genellikle, bebekler baş aşağı pozisyonunda dünyaya gelmeyi tercih ediyorlar.Peki hamileliğinizin 26.haftası içinde sizi neler bekliyor?

Hamileliğinizin 26.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Karnınızın büyümesini dikkate alın ve ağır işler yapmaktan kesinlikle kaçının. Çok hareketli olmanız bebeğiniz için de tehlike arz edebilir ve karnınızda daha fazla hareket etmek isteyebilir. Bu durumda da kordonu ile alakalı sıkıntılar yaşayabilir. Hamileliğiniz tamamlanana kadar dinlenmeyi tercih etmenizde fayda vardır. Hala izne ayrılmadıysanız kesinlikle masanızın altında ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir tabure bulundurun. Beslenmenize de oldukça dikkat etmelisiniz. Aşırı baharatlı ve aşırı acı gıdalar midenizi bozabileceği gibi, kendinizi kötü hissetmenize de neden olabilir. Yeme içmelerinize dikkat edin. Sık sık ve küçük öğünler şeklinde yemeklerinizi yiyin. Siz ne zaman bir şeyler yerseniz, bebeğiniz de o zaman takviyesini alır; unutmayın.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bu hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 34 cm’ye ulaşabilecek. Bu uzunluk oldukça güzel bir gelişim belirtisidir. Eğer bu ölçüden daha uzun bir bebeğiniz varsa, doğduğunda da normalden uzun olacaktır. Bebeğinizin bu haftaki ağırlığı ise, yaklaşık 800 gramdır.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin göz gelişimi neredeyse tamamlanmıştır. Sadece göz rengi tam olarak belli değildir. Zaten bebeğinizin göz rengi doğduktan sonra ilk altı ay içerisinde sürekli değişecek ve sonunda yerine oturacaktır. Ayrıca bu hafta bebeğiniz artık soluma hareketleri yapmaya çalışır.Bunun dışında bebeğiniz parmağını yakınında hissedebilirse emmeye de başlayabilir ve bu eylemden çok hoşlanır.

Hamileliğinizin Daha İyi Devam Edebilmesi İçin Neler Yapabilirsiniz

Eğer bebeğinizin cinsiyeti erkek ise sünnetini ne zaman yaptırmanız gerektiğini araştırabilir ve bir karar vermeye çalışabilirsiniz. Doğduktan hemen sonra sünnet yaptırmak mümkündür.

Eşinizi alıp sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca küçük sandviçler hazırlayarak sahilde oturup piknik de yapabilirsiniz. Açık havada olmak, oksijenin tazelenmesi,nefes terapileri beyin ve bebek açısından oldukça önemlidir. Bu yürüyüş eşinize ve size çok iyi gelecektir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();