Hamilelikte 25.Hafta

Hamilelikte 25.Hafta, Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek? Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir? Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinize kucağınıza almanız için son 15 haftanız kaldı. Bu aşamada çok heyecanlı olmanız bir gerçektir. Heyecanınızı bebeğinizin bakımı ile ilgili kitaplar okuyarak, filmler izleyerek kontrol altına almaya çalışmanız önerilmektedir.Peki hamileliğinizin 25.haftası içinde sizi ve bebeğinizi neler bekliyor?

Hamileliğinizin 25.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Rahminiz 25.hafta içinde neredeyse bir futbol topu büyüklüğüne ulaştı. Bu nedenle organlarınız içinizde sıkışıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Diyabet kontrolünüz de aksatmamanız gereken bir diğer konu olacaktır. Bu haftalarda özellikle diyabetinizi kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin. Eğer diyabet rahatsızlığınız başladıysa hamileliğinize uygun bir diyete girmeniz gerekebilir. İdrar yolları enfeksiyonuna yakalanmanız da bu aralar daha kolaydır. Bu konuya da dikkat etmeniz önerilmektedir. Özellikle seyahat edecekseniz umumi tuvaletleri kullanmamaya gayret göstermeniz gerekir.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bu hafta 33 cm’ye ulaşacak hatta biraz da geçecek olan bebeğinizin ağırlığı da 800 gr’a ulaşacak. Bu değerlerden daha düşük değerlere sahip bir bebeğiniz varsa, doğum yaptığınızda daha ufak bir bebeğinizin olabileceği de saptanmıştır.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğiniz gün geçtikçe kilo almaya ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta; bebeğinizin cinsiyetini öğrenmediyseniz öğrenebilirsiniz. Her anlamda verimli bir hafta geçireceğinizi de söyleyebiliriz. Bebeğinizin yaşam alanı gittikçe daraldığından daha az hareket hissedebilirsiniz. Bebeğinizin tepkileri daha çok gerinme şeklinde olabilir. Bebeğinizin kılcal damarları oluşmaya başlamış ve bu durum bebeğinize hafif bir pembelik kazandırmıştır. Kasları ve kemikleri de gittikçe güçlenmeye başlamıştır.

Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Doktorunuzdan 3 boyutlu bir ultrason talep edebilirsiniz. Bebeğinizi daha net görebilmenize yardımcı olacaktır. Bu ultrasonlar neredeyse bebeğinizin fotoğrafını çekmişsiniz gibi net görüntüler verebilir. Bunun dışında artık bebeğinize isim düşünmenin zamanı geldi. Birkaç isim belirleyip çevrenizdekilere de sorabilirsiniz.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eğer eşiniz manikür pedikür yaptırıyorsa ve uzun süredir hamileliği sebebiyle bu bakımları aksatmışsa onun için bir güzellik merkezinden randevu alabilirsiniz. Eşiniz bu durumdan çok memnun kalacaktır. Ayrıca, bu onu ne kadar düşündüğünüzü ve hamileliğinde yalnız bırakmadığınızın da göstergesidir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();