Hamilelikte 22.Hafta

Hamilelikte 22.Hafta, Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek? Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Bu hafta yaşayacaklarınız, hamileliğinizin 22.haftası içinde bebeğinizin gelişim sürecine dair pek çok bilgi yazımızın devamında sizlerle olacak. Keyifli okumalar.

Hamileliğinizin 22.Haftasında Sizi Neler Bekliyor

Artık karnınızı ellediğinizde bebeğinizin varlığını hissedebileceksiniz. Onun hareketleri, ayakları ve daha pek çok durumu da anlayabileceğiniz kadar net olmaya başlamıştır. Hassas haftalarınızdan biri olan bu hafta da nezle ya da grip olabilirsiniz. Böyle bir durumda kesinlikle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmamanız önerilir. Sabah bulantılarınızda fark edilir bir azalma yaşamaya başlamanız da bu hafta ile mümkündür.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğinizin bu haftaki ağırlığı bir papaya meyvesi kadardır. Bu da 470 gram ortalamaya sahip bir ağırlıktır. Bebeğinizin boyu ise 28 ile 30 cm arasında değişmektedir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğiniz bu hafta gerçek kaşlara sahip olmaya başlayacak fakat bu kaşlar bebeğinizin renk pigmentleri oluşmadığı için beyaz olarak izlenebilecek. Daha sonra bebeğinizin tüm kılları ve tüyleri olması gereken rengi alacaktır. Bunun dışında bebeğinizin göz kapakları ve kirpikleri de son şekillerini almaya başlasa da bebeğinizin gözleri bir süre daha birleşik şekilde duracaktır. Bebeğinizin tekmelerini artık daha net hissedebilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz kendi etrafında da dönebilir. Bebeğiniz ne kadar karnınızda da olsa dışarıdan gelebilecek şiddetli ve yüksek seslere karşı uyuyorsa uyanarak tepki gösterebilir. Hatta bu durumlarda tekme atabilir. Bebeğinizin burun delikleri de şekillenmiştir.

Hamileliğinizin Daha İyi Geçmesi İçin Bu Hafta Yapabilecekleriniz

Bu hafta itibari ile doğum kurslarına ya da bebek eğitim kurslarına katılabilirsiniz. Eğer ilk çocuğunuza hamile iseniz kesinlikle bu tür kurslara katılmanız gerekir. Böylece daha bilinçli ve daha doğru ebeveyn olabilmeniz açısından kendinize iyilik yapmış olursunuz. Kurslara eşinizin de katılım sağlaması doğru olacaktır. Doğumdan sonra bebek bakımını sadece siz değil, eşinizin de üstlenmesi gerektiği bir gerçektir.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizle birlikte bu hafta yürüyüşe çıkmayı deneyin. Ayrıca, eşinizin durumunu göz önüne alarak düşük tempolu bir yürüyüş gerçekleştirmeye özen gösterin. Sık sık dinlenmesini sağlamanızda da fayda vardır. Ayrıca, eşinizle doğada vakit geçirmek adına bir açık hava sinemasına gidebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();