Hamilelikte 19.Hafta

Hamilelikte 19.Hafta, Hamileliğinizin 19.Haftası İçinde Neler Yaşayacaksınız? Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğiniz bu hafta büyük bir mango meyvesi kadar olacak.Hamileliğinizin 19.haftası içinde yaşayacaklarınız ve bebeğinize dair tüm bilgiler yazımızın devamında sizlerle olacak.

Hamileliğinizin 19.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bu hafta gebeliğinizin en stresli dönemleri olabilir. Yüzünüzde oluşmaya başlayan kahverengi lekeler giderek artabilir. Bu nedenle stres olmanız oldukça gereksiz olacaktır. Çünkü lekeler doğumunuzdan hemen sonra yok olacaktır. Ayrıca bu hafta yuvarlak bağ dokularınız da ağrıyabilir. Ani hareketlerden kaçınmanız lehinize olacaktır. Aksi takdirde ağrılarınız artabilir. Yüzünüzdeki lekelerin artmasını istemiyorsanız yüksek faktörlü güneş kremleri kullanabilirsiniz. Yalnız kullandığınız kremleri doktorunuza göstermenizde de fayda vardır.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bebeğinizin boyu bu hafta itibari ile 18 cm’ye ulaşmış olacak. Ağırlığı ise, 180 ile 220 gram arasında gözlenecektir.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğiniz cinsiyetini ultrasonda belli etmek istememişse, bu hafta itibari ile kendini saklaması imkânsız olacaktır. Çünkü kızınız olacaksa, yumurtalıkları; oğlunuz olacaksa da testisleri uzun zaman önce oluşmaya başlamıştır. Bebeğinizin ince tüyleri de bu hafta ile oluşmaya başlayacaktır.

Hamileliğinizin Daha Rahat Geçmesi İçin Bu Hafta Neler Yapmalısınız?

Eğer hamile olduğunuz için ilaç kullanmaktan çekiniyor ve bunun yerine şifalı otlarla rahatsızlıklarınızı gidermeye çalışıyorsanız, kullandığınız otların gebeliğinizi ne kadar etkilediğini muhakkak öğrenmelisiniz. Bazı otların rahim kaslarınızı gevşettiğini ve düşük nedeni olarak görüldüğünü unutmayın. Bu nedenle özellikle gevşemenize yardımcı otları kullanırken dikkat etmelisiniz.

Hamilelik hipertansiyonu ya da hipotansiyonu yaşıyor iseniz de kesinlikle bir anda ayağa kalkmaktan çekinmelisiniz. Stresten uzak durmalı ve bir anda çok fazla yemek yemekten kaçınmalısınız.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizin uzun zamandır istediği fakat yapamadığı şeyleri düşünün. İçerisinden en uygun olanını seçin ve bunu şikâyet etmeden isteyerek yapın. Eşinizin ne kadar sevindiğini ve mutlu olduğunu yaptığınız şeyin karşılığı olarak alacaksınız. Böylece eşiniz hamileliği nedeniyle yapamadığı şeye kavuşmuş olacak, siz de eşinizin hormonal değişimlerinden daha az etkilenmiş olacaksınız. Yapabileceğiniz bazı şeyler; çok istediği ayakkabıyı almak, çok istediği bir kitabı almak veya uzun zamandır almak istediği bebek kıyafetlerini almak olabilir.

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();