Hamilelikte 17.Hafta

Hamilelikte 17.Hafta, Hamileliğinizin 17.Haftasında Sizi Neler Bekliyor? Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Tebrikler! Bu hafta itibari ile hamileliğinizdeki 4 ayı ve bebeğinizi kucağınıza almak için bir haftayı daha geride bırakıyorsunuz.Peki hamileliğinizin 17.haftası içinde sizi neler bekliyor?

Hamileliğinizin 17.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bu hafta itibari ile bebeğiniz büyümeye devam ediyor ve iç organlarınız da bebeğinize daha müsait bir ortam hazırlamak için biraz daha sıkışmaya başlıyor. Artık rahminiz daha yuvarlak görünüyor ve hamile olduğunuzu da küçük bir şekilde belli etmeye başlıyor. Büyüyen rahminiz bağırsaklarınızı karnınızın yanına doğru itmeye de devam ediyor. Ayrıca, ayağa kalktığınızda rahminizi daha kolay hissedebilirsiniz. Yatarak kontrol etmeye çalışmanız, omurganıza zarar verebilecektir. Kendinize bu nedenle daha rahat kıyafetler seçmelisiniz. Özellikle ayakkabı seçimleriniz ekstra doğru olmak zorundadır. Ortopedik ayakkabılar tercih etmenizde fayda vardır. Bu hafta itibari ile hemoroid ya da varis rahatsızlığına yakalanmanız çok muhtemeldir. Dikkatli olmalısınız.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bu hafta bebeğinizin boyu 17 cm’ye ulaşacakken, ağırlığı da bir armut kadar olabilecektir. Yani ortalama olarak 141 gram ağırlığında olacaktır.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bu hafta bebeğiniz göbek kordonunu uzatacak ve daha güçlü olmasını sağlayacak. Bebeğinizin kulakları da gelişme gösterecek ve yakın zamanda tamamen işitme duyusunu da kazanmış olacak. Bebeğinizin yağ dokuları da bu hafta itibari ile oluşacak. Bebeğinizin yumuşak cildi, vücudunun sıcaklığı ve metabolizmasının oluşması da yağ dokusunun gelişimi ile mümkün olacaktır. Bebeğinizin cinsiyetini çoktan öğrenmiş olmalısınız. Bebeğinizin cinsel organında da gelişmeler bu hafta gözlenebilecektir.

Bu Hafta Planlarınıza Dâhil Etmeniz Gerekenler

Hamileliğinizin ilerlemesiyle daha önce yaşamadığınız alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Bu tür durumlarda doktorunuza danışmanızda fayda vardır. Sadece eczaneden gidip alıp tükettiğiniz ilaçlar çok sakıncalı olabilmektedir. Bebeğinizin sağlığı için duyarlı olduğunuz maddelere karşı bir liste hazırlayabilir ve alerjik reaksiyonlarınızı azaltabilirsiniz.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Bu hafta bebeğinizin geleceğini düşünebilir ve onun için bir yatırım fonu oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesap cüzdanını eşinize sürpriz bir şekilde sunabilir ve onun da mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Böylece eşiniz babalık görevinizi mükemmel bir şekilde yerine getireceğinizden emin olacaktır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();