Hamilelikte 15.Hafta

Hamilelikte 15.Hafta, Hamileliğin 15. Haftası Neler Yaşayacaksınız? Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek? kadın.com'da

Bebeğinizi kucağınıza almaya 1 hafta daha yaklaştınız! Bu hafta vücudunuzda neler olacak?Hamileliğin 15. haftası bebeğiniz neler yaşayacak? Neler yapmalısınız? Tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında sizlerle olacak.

Hamileliğinizin 15.Haftasında Neler Yaşayacaksınız?

Bu haftaya kadar almış olduğunuz toplam kilo miktarı 2,5 kg olmalıdır. Bu miktar daha az ya da daha fazla olabilir. Bu rakamdan ekstrem şekilde farklı miktarda kilo alındı ise doktorunuzla görüşmenizde fayda olacaktır.

Karnınızın büyüklüğü henüz herkes tarafından anlaşılmayabilir. Karnınızın alt kısmından rahminizin üst bölümünü hissedebilirsiniz.

Bu Hafta Bebeğiniz Neler Yaşayacak?

Bebeğinizin cildi hala çok incedir. Damarları ve kan akışı deri üzerinden görülebilir. Bebeğinizin kulakları henüz gelişmeye başlamadıysa da görünümü netleşmeye devam ediyor. Kemik yapısı ise güçlenmeye devam ediyor. Olası bir röntgen durumunda karın bölgesinde bir iskelet şeklinde görülebilir. Bebeğiniz başparmağını emmeye alıştı ve bunu devam ettiriyor.

Bebeğiniz Bu Hafta Ne Kadar Büyüyecek?

Bu hafta itibari ile bebeğinizin boyu 12 cm’ye ulaşmış durumda. Ayrıca ağırlığı da 57 gram ortalamaya sahiptir.

Hamileliğinizin Daha Rahat Devam Etmesi İçin Bu Hafta Planlarınıza Dahil Etmeniz Gerekenler

Yakınlarda ultrasona girmeyi bekliyor olabilirsiniz. Bu haftalarda yapılan ultrasonlarla bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin duruşu hakkında da net bir şekilde bilgi alabileceksiniz.

Hamileliğinizin Daha Rahat Devam Etmesi İçin Bu Hafta Yapmanız Gerekenler

Kesinlikle hamilelik süresince iyi bir şekilde uyumanız gerekmektedir. Ortopedik yastık ve yataklar bu konuda kurtarıcınız olacaktır. Düzenli bir uykuya sahip olmanız hamileliğinizin daha rahat geçmesi için size yardımcı olacaktır. Bunun dışında doğru uyuyabilmek için tercih etmeniz gereken uyku pozisyonları vardır. Bunlar; yan tarafınıza uyumakla başlar. Sırt üstü uyumakla son bulur. Hamileliğinizin başladığı dönemlerde yan tarafınıza uyumanız uyumak konusunda sıkıntı çekmenizi engelleyecektir. Ayrıca, yan tarafınıza uyurken ekstra yastıklar da kullanmanız faydalı olacaktır. Yüzükoyun şekilde uyumanız hamilelik sürecinde doğru olmayacaktır. Bu şekilde vücudunuzun ekstra kan pompaladığını ve nefes almayı zorlaştırdığını unutmayın.

Eşiniz Bu Hafta Neler Yapabilir?

Eşinizin daha rahat uyuyabilmesi için ona yeni bir ortopedik yastık alabilirsiniz. Gece uyanmalarına karşı daha hassas davranmanız da onun sağlıklı bir uyku çekmesi için yardımcı olacaktır. Ayrıca, hamile kadınların gece uykularının bölündüğünde tekrar uyumalarının zaman alacağını unutmayın.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();