En Çok Tercih Edilen Hamilelik Kitapları

Hamilelik Kitapları İçin Öneriler ! Hamilelikte, gebelik ve anneliğe dair sizlere fikir verecek, bu süreçte yardımcı olacak kitap önerileri!

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz anne adaylarının hem en mutlu hem de en heyecanlı oldukları dönemdir. Bu tatlı heyecanın yanında ise hayatlarına girecek olan bu canlının nelere ihtiyaç duyacağı ve bu ihtiyaçları en iyi şekilde nasıl karşılayacaklarına ilişkin gelen tedirginlik de vardır. Elbette, doğru bir şekilde hazırlanılan bir süreçle, anne adaylarının hamilelikten anneliğe geçiş süreçleri çok daha az zorlu geçer.  Edinilecek bilgilerle oluşabilecek tüm sorunlara karşı önceden hazır olabiliyorlar. Çünkü çocuklarının bakımı hakkında önceden bilgi sahibi olan ve yeni yöntemleri takip edebilen anneler, çocuklarının daha mutlu olabilmelerini de sağlamış oluyor! Belki de mahallenin en mutlu bebeğinin kendi bebekleri olmasının yollarını hazırlıyorlar. Bu dönemde anne adaylarına destek olmak ve onları doğru şekilde yönlendirmek için de okuması birbirinden keyifli kitaplar anne adaylarını bekliyor. İşte anne adaylarının mutlaka okuması gereken hamilelik kitapları !

 

Hamilelik Kitapları için 5 Öneri!

 

  1. Mayo Clinic – Sağlıklı Gebelik Rehberi (Kolektif):

Mayo Clinic Sağlıklı Gebelik Rehberi, ebeveyn olacaklar için başucu kitabı niteliğinde. Bu kitabın içinde; anne-baba olacaklar için öneriler, gebelik planlaması ve doğurganlık ile ilgili bilgiler yer alıyor. Bunlara ek olarak bebeğin adım adım büyüme ve değişimi üzerine bilgiler bulmak da mümkün. Aynı şekilde annenin yaşayacağı değişiklikler üzerine bilgiler, sormaya utanılan sorulara yanıtlar, doğru beslenme ve egzersiz üzerine gerekli bilgileri barındıran bir kitap.

Hamilelik Kitapları İçin Öneriler

 

  1. Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler? (Heidi E. Murkoff, Sharon Mazel):

Heidi Murkoff ve Sharon Mazel, Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler'de doktor seçiminden gebelik teşhisine, egzersizden doğum seçeneklerine, ikinci gebelikten ikizlere, gebelik sırasında cinsel ilişkiye kadar pek çok konuda yararlı bilgiler veriyor. Üstelik bu kitabın bebeğin büyümesiyle doğru orantılı bir serisi var!

 

  1. Hamilelik, Doğum ve Bebek Bakım Kitabı (Ayşe Öner):

Hamilelik hazırlığından loğusalığa, nefes egzersizlerinden emzirmeye, bebek masajından aşı dönemine, alt değiştirmeden tırnak kesimine, güvenlik önlemlerinden ilk yardıma kadar her konuda anne adaylarına ve annelere detaylı bilgi veren bu kitap, uzun zamandır tüm annelerin gözdesi durumunda! Annelik hakkında her şeyin rehberi sayılacak bu kitapla Ayşe Öner, anne adaylarının ve annelerin en büyük destekçisi olarak yer almaya devam ediyor.

 

  1. İna May’in Doğuma Hazırlık Rehberi (İna May Gaskin):

Doğal doğum üzerine yazılmış en iyi ve en ünlü kitaplardan birisiyle, anne adayları hayata başlangıcın en önemli aşamasını detaylarıyla inceleyebiliyor.

Hamilelik Kitapları İçin Öneriler

  1. Mutlu Bebek Seti (Kolektif):

Tüm anne adaylarının ve annelerin hayallerini süsleyen adıyla Mutlu Bebek Seti, tüm hamilelerin hayatlarının en büyük kısmını planlamalarında destek olacak bir kaynak kitap seti. Aile ve çocuk arasındaki bağları en başından sağlam bir şekilde oluşturmak isteyenler için ideal.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();