Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar

Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar Nelerdir? Hamile Kalmak İçin En Doğru Zaman, Gebeliği Kolaylaştıran Pozisyonlar kadin.com'da

Hamile kalmak için oldukça uğraşan çiftler vardır. Bazı çiftler çok istedikleri halde bir çocuk sahibi olamazlar. Hamile kalmanızı kolaylaştıracak bazı uygun pozisyonlar deneyerek bu süreci hızlandırabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız, bazı cinsel ilişki pozisyonları ile hamile kalmanız daha kolay olacaktır.

Uygun Pozisyonlar İle Doğru Pozisyonla Hamile Kalmak

Hamile kalmak için sadece pozisyon yeterli değildir. Doğru zamanda birleşmenin gerçekleşmesi gerekmektedir. Eğer kadının bedeni hamile kalmaya müsait olmayan bir dönemdeyse hangi pozisyonu denerseniz deneyin hamile kalamazsınız. Hamile kalmak için yumurtlama takvimi oluşturmanız ve cinsel ilişki zamanlarınızı bu takvime göre ayarlamanız gerekmektedir.

Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar

Tabii ki hızlı hamile kalabilmek için kaçınmanız gereken bazı durumlar da vardır. Örneğin sigara, alkol gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekecektir. Özellikle de kafein bağımlılığınızın üstesinden gelmeniz gerekmektedir.

Gebeliği Kolaylaştıran Pozisyonlar

Eğer bebek sahibi olmak için gerekli fizyolojiye sahipseniz ve yumurtlama takvimine göre birleşmelerinizi gerçekleştiriyorsanız hamile kalma oranınızı bazı pozisyonlar ile arttırabilirsiniz. Bu pozisyonlardan ilki misyoner pozisyonudur. Erkek üstte olduğu için klasik kabul edilen bu pozisyonda spermlerin rahme ulaşması daha kolay olmaktadır. Hatta hamile kalmak için gerçekten uğraşıyorsanız belinizin altına çok yüksek olmayan bir yastık koyun ve bir saat gibi bir süre bu şekilde bekleyin. Rahimden dışarı çıkmadığı sürece spermlerin rahimde döllenebilme imkânı vardır.

Gebe kalmak için size yardımcı olacak ikinci pozisyon erkeğin kadının arkasında olduğu pozisyondur. Bu pozisyonda da spermlerin rahme ulaşması daha kolay olduğu için hamile kalma oranınız artmaktadır. Birleşme tamamlandıktan sonra hamilelik şansınızı arttırmak için yine belinizin altına bir yastık kıyarak belli bir süre bekleyebilirsiniz.

Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar

Hamile kalabilmek için ne kadar stres yaparsanız o kadar şansınızı düşürürsünüz. Bedeniniz siz uygun olduğunuzda zaten size cevap verecektir. Seks sırasında sadece hamileliğe odaklanırsanız ne siz zevk alırsınız ne de partneriniz. Sevişmelerinizi zevk alarak yapın, sadece bazı pozisyonları deneyerek hamile kalma şansınızı arttırabilirsiniz. Hamile kalmadığınız süreç içerisinde moralinizi bozmayın. Kaygılarınızdan ve endişelerinizden kurtulmanız da hamile kalmanızı sağlayacak unsurlar arasında yer almaktadır. Ne kadar strese girerseniz bedeninizin saati de o kadar şaşacaktır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();