Hamile Kalma Şansını Arttırmak için Ne Yapmalı?

Hamile kalmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. Kendinizi üzmeyin ve denemekten vazgeçmeyin, çift çizgiyi görmek için ipuçları yazımızda...

Tüm kadınların belli bir yaşa geldikten sonra hormonal bir şekilde hamile kalmak için içinde bir istek uyanır.

Zihninizin ve vücudunuzun, depresyonda olsanız da olmasanız da gebe kalmanızı sağlama yaklaşımı için bu beş maddeyi düşünün.

Hamile kalmak için neler yapabilirsiniz?

1. Rahatlama Teknikleri Uygulayın .

Yoga, meditasyon ve vizüalizasyon, başarılı bir denge için vücut becerilerini artırır. Zihne hitap eden günlük aktiveleri düşünün. Rahatlamayla çiftleşen vizüalizasyon uyuşturucu etkileri, hormonol aktiviteyi ve dengeyi düzenleyen beynin ( Limbik sistem) duygusal merkeziyle iletişimi için güçlü bir tekniktir.

2. Duygusal İfadenize İzin Verme.

Serbest bıraktığınız duygular, derin rahatlama için oldukça önemlidir. Sadece pozitif düşüncenin bir formu olarak vizüalizasyonu kullanın. Duyguları serbest bırakmaksızın negatif duygu ve korkularınız olur, korku ve hayal kırıklığınızı önlemelisiniz sonucu depresyon olur.

Kızgınlığınızı, üzüntünüzü, hayal kırıklığınız ve korkunuzu bilin. Sizinle aynı duyguları paylaşan kişilerle görüşüp kendi duygu ve endişelerinizi paylaşın. Bu duyguları içinize atmaktansa başkalarıyla paylaşın ve hayal kırıklığına uğradığınız da ağlayın. Duygularınızı ifade etmeniz sizin daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır ve umutsuzluğun yerini umut alacaktır.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

3. Rahat Olun.

Kognitif yeniden yapılandırmayı uygulayın. Günlüğünüze duygularınızı yazın ama hayal kırıklığından kurtulma ve arzu ettiğiniz amacınızı devam ettirme konusunda yazın. Kaderinizin negatif yansıması gibi duygularınızı ifade etmek istediğinizde hayal kırıklığına uğradığınızı hatta sinirlendiğinizi hatırlayın. Duygularınızı anlama, ileri de sizin için yararlı olur. Bunun yerine, gerçekçi olun ve gerçekleri yazın, “Gebe kalabilmek için her şeyi göz alıyorum.” deyin.

Destek Alın


4. İhtiyacınız Olan Desteği Alın.

Gebe kalma isteğiniz ve yeteneksizliğiniz “Bebek yapmak”, sizi şaşırtacak duyguları sağlar. Kadınların evlilik ilişkilerinin yanında iş yerlerinde kendilerine olan güvenlerini ve performanslarını etkileyen yetersiz barınma duyguları, kadınlar da yaygındır.

İhtiyaçlarınızı tahmin edin. Sizi bunaltacak bu duygulara izin vermeyin. Bunun yerine, arkadaşlarınızdan veya profesyonel kişilerden destek alma; öğrenme ve büyüme hususunda bir şans yakalamak için bu fırsatı kullanın.

Destekleyici grup terapisi, gebe kalmayla ilişkili olan çalışmalarda bir tedavi bölümüdür. Duyguları paylaşma hem sizin bu konu da yalnız olmadığınızı hem de bu sorunları atlatmanıza yardımcı olabilir. Bu gruplar, kendine güven, evlilik, aile, arkadaşlar ve çalışma üzerindeki kısırlık duygularına odaklanır. Duygularınızı paylaşmak, duygularınızı içinize atmanızdan çok daha yararlı olacaktır.

5. Geç Kalmayın.

Tedavi araştırmaları sadece gebe kalmanıza değil aynı zamanda uzun süredir kısırlık yüzünden girdiğiniz depresyondan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Günümüzdeki depresyon tedavisi, kök tehlike döngüye yardımcı olabilir.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();