Hamile Kalma Günleri

Hamile Kalma Günleri, Hamile Kalma Şansı Yüksek Dönemler, Hamile Kalmak İsteyen Kadın İlişkide Ne Yapmalıdır? kadın.com'da

Evliliğinizde bir dönemi sona erdirip artık anne ve baba olmaya karar verdiniz ama hamile kalma günleri ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilseniz buyurun yazının devamını okuyun. Hamile kalma günleri kadınlarda ne yazık ki ayın her günü olabilecek bir şey değil. Kadının adet döngüsü içinde belirli günler yumurtlama dönemi için elverişlidir. Bu her kadında farklılık göstermekte burada esas alınacak tarih kadının adet döngüsü olmalıdır. Adet döngünüzün düzenli olup olmadığı hamile kalmak istiyorsanız oldukça önemlidir. Her ay düzenli olarak adet görmek kadının doğurganlığını yüksek oranda etkiler. Kadının adet döngüsü ilk kanama günü olarak düşünülür ve bir dahaki kanama gününe kadar devam eder.

Hamile Kalma Şansı Yüksek Dönemler

Adet döngüsü düzenli periyotlarda devam eden bir kadın hamile kalma günlerini çok daha rahat ayarlayabilir. Adet döngüsünün orta dönemi bir kadının hamile kalma olasılığının en yüksek yaşandığı dönemdir. İlk adet kanından başlayarak sayıldığında 14. ve 15. günler kadının yumurtlama günü olarak belirlenmiştir. Düzenli bir adet döngüsü içinde olan kadın bir sonraki adet tarihini tahmin edebiliyorsa o tarihten 14 gün geriye giderek yumurtlama dönemini bulabilir. Yumurtlama gününe yakın tarihlerde kadın vücudu sıvı salgılamasını arttırır. Bu da doğanın kadına verdiği bir mucizedir.

Hamile Kalma Günleri

Bu artan sıvı artışı spermin kadının rahmine olan yolculuğunu kolaylaştırır. Hamile kalabileceğiniz dönem 1 günden ibaret değildir. Yumurtlama günü 1 gün olsa da yumurtlama gününün 3 gün öncesi ve 3 gün sonrası da hamile kalmak için en uygun dönemlerdir.

Hamile Kalmak İsteyen Kadın İlişkide Ne Yapmalı

Öncelikle her gün ilişkiye girmenin hiçbir faydası olmayacaktır. Kadının adet döngüsü kadar erkeğin sperm kalitesi de gebelik için oldukça önemli bir husustur. Spermlerin kaliteli olması açısından 1’er gün ara vererek ilişkiye girmek gebelik şansını arttıracaktır. Hamile kalmaya karar verdikten sonra düzenli beslenmeye özen göstermeli, sperm kalitesini düşüren zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekmektedir. İlişkiye girdikten sonra kadının hemen ayağa kalkmaması mümkünse sırt üstü yatıp ayaklarını hava doğru kaldırması oldukça etkili bir yöntemdir.

Hamile Kalma Şansının Düşük Olduğu Günler

Adet kanamasının yaşandığı anlar, kanamanın başlama tarihinin hemen öncesi ve hemen sonrası hamile kalma şansının en düşük olduğu zamanlardır. Yumurtlama dönemleri farklılık gösterebildiği için eğer çocuk düşünmüyorsanız bu dönemlerde de mutlak suretle korunmanız gerekmektedir.

Hamile Kalmak İçin En Şanslı Günler

Adet kanamasının başlangıcından itibaren 10. ve 19. günler arası hamile kalma günleri olarak en uygun dönemlerdir. Yine de farklılık gösterebildiği için eğer hamile kalmak gibi bir amacınız yoksa her ilişkide mutlaka korunmanızı tavsiye ederiz. Özellikle anneliğe hazır olmayan kadınlarda istenmeyen gebelik durumunu ortadan kaldırmak için her ilişki esnasında mutlak suretle korunma sağlanmalıdır.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();