Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Halı seçiminde hangi detaylara dikkat etmeniz gerekir? Halı alırken nelere bakmalıyız?

Evimize eşya alma sürecinde belki de en sona bıraktığımız üründür halı. Önceliği ve bütçeyi daima büyük eşyalara ayırarak seçeceğimiz halı ile son noktayı koymak isteriz. Halı seçerken önceliğimiz daima olarak perde ve eşyalar ile olan uyumu olsa da önceliğimizi oluşturması gereken çok daha fazla detaya sahiptir halılar. Aynı zamanda halınızı kullanacağınız alanın işlevselliği de seçeceğiniz halı için oldukça önemlidir. Çok işlek bir alana alacağınız kalitesiz bir halı sizi çok daha fazla zorlayabilir.

 Halı Seçerken Dikkat Ettiğimiz Unsurlar Neler?

  • Ekonomik olması
  • Dokusu
  • Yumuşaklığı
  • Rengi

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu kategoriler halı seçerken bizim için oldukça belirleyici unsurlardır. Ayrıca kadınlar için bir unsur daha var ki olmazsa olmaz özelliğe sahiptir. Halının kolay temizlenebiliyor olması kadınların öncelikli tercihleri arasında kesinlikle ilk sırada yer alır. Alacağınız kaliteli bir halının sizinle uzun yıllar kalabileceğini unutmamalısınız. Aynı zamanda halı seçiminizde eşyalarınızın büyüklüğü ve yerinizin genişliği de oldukça önemlidir. Eşyalar arasında sıkışmış bir halı evinizi hem çok daha küçük hem de çok daha özensiz gösterecektir. Oysa halınızı doğru ölçülerde aldığınız takdirde mevcut alanınız çok daha geniş ve gösterişli duracaktır.

Halı Seçerken Hangi Ürünlerden Yapılmış Olanları Almalıyız?

Polipropilen

Kolay temizlenme özelliğine sahip olan bu ürünlerden üretilmiş halılarda yağ bazlı lekelenmeler sorun yaratabilir. Orijinal görüntüsünü çabuk yitiren bu halı çeşidi, maliyet olarak çok daha uygun olduğundan satış fiyatı oldukça ekonomik olmasına rağmen mat görüntüsü ve çabuk bozulması sebebi ile çok fazla tercih edilmemelidir.

Polyamid (Naylon)

Her tür alanda gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz polyamid halılar leke tutmayan özelliğe sahip olmaları sebebi ile kadınların en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Polyester

Mükemmel renk berraklığına sahip olan bu ürünler aynı zamanda kolay temizlenmesi sayesinde oldukça tercih edilmektedir. Su bazlı lekelere direnci oldukça yüksektir.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Akrilik

Küflenmeye karşı oldukça dayanıklı olan bu ürün, güneş ışığı direnci açısından da oldukça yüksektir. Yün halıya benzeyen dokusu sayesinde özellikle salonlar için oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Yün

Halı denildiğinde akla ilk gelen ürün olma özelliğine sahip yün halılar fiyatları ile müşterileri maalesef üzüyor olsalar da uzun süre kullanımı düşünüldüğünde aldığı paranın hakkını kesinlikle veren ürünlerdendir. Evladiyelik olarak tanımlanabilecek bu halı çeşitlerini özellikle salonlarda kullanmak görünüş ve kalite açısından oldukça uygun olacaktır. Yün ve polyamid ürünlerinin birlikte kullanılması ile üretilen halılar ise hem kalite hem de şıklığı birleştirmesi açısından oldukça göz alıcı özelliğe sahiptirler.

Eski dönemlerde açık renk halı seçmek hiç kullanışlı olarak görülmezken artık kolay temizlenebilirliği ve antibakteriyel özelliklere sahip olmaları ile en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Dar alanları daha geniş göstermek adına artık siz de gönül rahatlığı ile açık renk halı tercih edebilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();