Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler

Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler, Şile, Kırkpınar,Riva, İstanbul ‘a En Yakın Gidilebilecek Yer Önerileri

İstanbul pek çok anlamda insanların isteklerini karşılayacak türde bir şehirdir. Örneğin, deniz kenarı mekânları, sinema salonları, sergi binaları, tiyatro sahneleri ve daha pek çok açıdan kişilerin ilgi odağı olmuştur. Fakat uzun vadede insanlar İstanbul dışında yerlerde de hafta sonu kaçamağı yapmak  istiyorlar. Bu nedenle de özellikle hafta sonları farlı yerlere gitmeyi tercih ediyorlar. Peki, bu farklı yerler aslında nereler ve ne özellikleri var? Yazımızın devamında sizler için araştırmış olduğumuz İstanbul’a en yakın ve en güzel olan yerlerin kısa bir listesi olacak.

Hafta Sonu Kaçamağı Yapmak İçin Yer Önerileri

  • Şile

Kesinlikle çok tercih edilen ve çokça da sevilen yerlerden biridir Şile. İstanbul’a bağlı bir semttir fakat konumu ve çevresel özellikleri ile tatil mekânlarını da andırır. Marmara bölgesinin doğusu ile Karadeniz kıyıları arasında yer alır. Ulaşım açısından kısa vakitlerde gidiş dönüş yapılabilir. Daha çok piknik için tercih edilir. Temiz havası ve ağaçlık alanları olması nedeniyle spor yapmak için de ideal bir yerdir. Bunun dışında İstanbul’da denize girecek yer arayanlar için de oldukça uygundur.

Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler

Şile’ye gittiğinizde nereler gezilebilir? Şile Feneri, Karamandere Saklıgöl Tesisleri, Şile Ocaklı Ada Kalesi, Aqua Beach, İncekum Macera Park ve Şelale Parkuru şeklinde sıralanabilir. Gittiğiniz her yerden çok memnun kalacağınızın garantisi de önceden gidip görenler tarafından veriliyor.

  • Ağva

    Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz Yerler

Yine İstanbul merkezine çok yakın olmasına rağmen çok uzakta olduğu düşünülen ve eşsiz manzaralara sahip olan Ağva hafta sonu  kaçamağı yapmak için doğru bir semt. Öncelikle, Ağva Şile’ye çok yakın bir konuma sahiptir. Bu nedenle de turistlerin Şile’ye gitmişken muhakkak Ağva’yı da görmesi gerekir. Bunun dışında güzel manzaralara sahip olan Ağva’da mükemmel doğa fotoğrafları çekebilmek mümkündür. Nerede kalınabilir? Sorusuna cevap olarak da etrafta var olan pek çok butik evler gösterilebilir. Ağva daha çok lüks otel ya da hoteller yerine butik ve küçük evlerin varlığı sayesinde turistlerini ağırlıyor. Yine Ağva için ne yenir? Sorusu akıllara geliyorsa cevabının da muhakkak balık olduğu bilinmelidir. Fakat Ağva sadece balık üzerine değil, neredeyse insanların canı ne isterse hemen bulabilmesi adına sıkı bir restoran zincirleri barındırıcısı. Yani bunun anlamı şudur ki, Ağva’ya gidildiği zaman sadece balık değil, köfte de pekâlâ bulunabilir.

  • Kırkpınar

İstanbul’a konum itibari ile çok yakın merkezlerden biri olan Kırkpınar, Sapanca sınırlarında yer alan çok hoş bir yerleşim yeridir. Konumu tam olarak, Sakarya’da olsa da İstanbul’dan çok kısa sürede gidebilmek mümkün. Gidildiğinde ise kesinlikle gezilmesi gereken yerler; Sapanca Gölü, Sapanca Saat Kulesi, Rahime Sultan Cami, Maşukiye, Derbent ve tabii ki Kırkpınar’dır. Konumu ve elverişliliği itibari ile çok yeşil olan bir bölgedir ve kişiler buradan hep memnun ayrılırlar. Buraya gelenlerin muhakkak balık yemesi de artık metalaşmıştır.

  • Riva

Pek çok televizyonda denk gelsek de buranın Beykoz’un bir köyü olduğuna inanmakta zorluk çektik. Burası çok sakin, çok huzurlu küçük bir adayı anımsatıyor. Gelenlerin yaş ortalamasını hesaplamak zor çünkü her yaştan turistle karşılaşabilmek mümkün. Gelip de konaklamak isteyenler için çok lüks oteller yerine küçük butik evlerin varlığı söylenebilir. Bu nedenle burası daha çok kamp alanları olarak tercih ediliyor. Zaten o kadar küçük ve aslında o kadar güzel bir yer ki burada sadece doğa ile birlikte olmak bile insanlara yetiyordur. Gelenlerin muhakkak görmesi gereken yerlerden biri, Riva Kalesi’dir. Ayrıca ATV’lere binerek köyü keşfetmekte büyük bir zevk verecektir.

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();