Güneş Kremi Kullanmamanın Doğurduğu Tehlikeler

Güneş Kremi Kullanmamanın Doğurduğu Tehlikeler, Güneş Kremi Cilt Kanserini Önlüyor, Cilt Problemleri

Yaz mevsimlerinin yaklaşması ile birlikte, pek çok insan sokağa güneş kremi sürmeden çıkmaya devam edecektir. Son derece yanlış olan bu durumun belli sonuçları vardır. Örneğin, cilt lekelerinin oluşmasının temel nedeni güneşe korunmasız çıkmaktır. Bu ve bunun gibi sonuçların oluşmaması için her zaman güneşe korunarak çıkılmalı ve mümkünse öğle saatlerinde özellikle yaz aylarında dışarı çıkılmamalıdır.

Sadece yetişkin kişiler değil, tüm çocuklar da güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmalıdır. Ebeveynler bu anlamda bilinçli davranmalı ve özellikle güneşin tam tepede olduğu saatleri dışarıda geçirmemelidirler. Güneş kremi kullanarak, güneşin bütün yan etkilerini ortadan kaldırmak mümkün olmasa dahi, çoğu olumsuzluğu ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Öncelikle içerdiği koruyuculuk faktörü, dikkat edilmesi gereken ilk noktadır.

İkinci olarak su bazlı ya da su geçirmez olarak bilinen bir ürün mü, yoksa su ile temas da direkt olarak silinen bir ürün mü istendiğine karar verilmelidir. Uzmanlar, tüm güneş korucuyu ürünlerin su geçirmez olmasına ve bu ürünlerin tercih edilmesine dikkat çekmektedir. Bunun nedeni, gün içerisinde olası terlemelere karşı güneş koruyucu ürünlerin silinmemesi ve etkisini kaybetmemesidir. Bunun dışında, denize ya da havuza her girildiğinde güneş kreminin silinmesi, suyun içerisindeyken daha fazla güneş ışınına maruz kalmak anlamına geldiği için asla su ile temasında silinen ürünler tercih edilmemelidir. Özellikle, küçük çocuklar için güneş kremlerinin su geçirmez olması ve tam faktörlü korumaya sahip olması önemlidir.

Güneş Kremi Kullanmamanın Doğurduğu Tehlikeler

Güneş Kremi Cilt Kanserini Önlüyor

Güneş kremi kullanmamanın doğurduğu tehlikelerin başında cilt lekeleri yer alır. Daha sonra ise, cilt kanseri bulunmaktadır. Cilt kanseri, güneş ışınları nedeniyle oluşmaktadır ve tedavisi uzun, zorlu ve sancılı olmaktadır. Bu nedenle, özellikle hassas ciltli kişilerin güneş kremi kullanmadan dışarıya çıkması ve güneşe maruz kalması oldukça yanlıştır. Cilt kanseri son yıllarda oldukça küçük yaşlara kadar gerilemiştir ve her an herkesin başına gelebilmektedir. Güneş kremlerinin içerisinde bulunan SPF’ler, yani koruyucu maddeler her zaman en üst seviyede olmalıdır. Üretilen en üst SPF içeren güneş kremi 50 faktörlüdür.

Güneş Kremi Kullanmamanın Doğurduğu Tehlikeler

Güneş kremleri, yalnızca yaz aylarında değil; kış aylarında da kullanılması gereken bir cilt ürünüdür. Bu kremler, özellikle makyaj yaparken alışkanlık haline getirilmelidir. Gerek SPF koruyucu içeren fondötenler kullanmak, gerekse direkt olarak güneş kremini cilde uygulamak önemlidir. Kış aylarında aslında havaların soğuk olduğu düşünülse de, gün doğmasını sağlayan güneşin varlığı devam etmektedir. Dolayısı ile de güneş kremlerini kış aylarında da kullanmak önemlidir.

Güneş kremi kullanıldığı takdirde, cilt problemleri de etkilenmeyecek ve daha fazla zarar görmeyecektir. Özellikle sivilce problemi yaşayan kişilerin, sivilcelerinde artış olmaması için güneş kremi de kullanması önemlidir. Bunun dışında, cilt bakımı yaptıran kişilerin de muhakkak güneş kremi kullanması gerekmektedir. Çünkü, yüz bölgesine uygulanan ürünler cildi esnettiği için güneş tarafından kolayca zarar görebilecektir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();