Gri Yeniden Keşfedildi

Gri yeniden keşfedildi. Grinin çarpıcı özellikleri, gri ve renk eşleri nelerdir? Öne çıkan trendler ve stil önerileri neler?

Yeni bir güne başlarken seçtiğimiz kıyafetlerimiz ve onların renkleri ruh halimizi yansıtır. İç dünyamızın sıkıntılı olduğu bir gün için koyu renkler tercih ederken, enerjimizin yüksek olduğu günler açık renkler giymeyi tercih ederiz. Üstelik çoğu zaman bu seçimleri bilinçli bir şekilde de yapmayız. Peki ya kadınların çoğunun hislerinin ve düşüncelerinin karmaşık olduğu günler hangi renk tonlarını tercih ettiklerini biliyor muydunuz? Araştırmalar sonucunda bu tonların ara renkler olduğu keşfedilmiştir. Bu ara renklerde de gri en çok öne çıkan renk olmuştur.

Gri renk öyle bir renk ki içine girdiğinizde hem sade ve şık, hem de asil bir havaya bürünmeniz mümkün. Seçeceğiniz  diğer her tonda ayakkabı ve aksesuarla uyumlu hale gelmesi de cabası. Gri, cilt rengine siyah ve lacivertten daha yumuşak ve uyumlu bir hava katar. Doğru kullanımıyla birlikte gri bir bluzdan harika bir kombin yaratabilirsiniz.

Gri Yeniden Kesfedildi1

Şüphesiz grinin her tonu çok güzel. Ancak bunları gece veya gündüz, özel bir davet ya da gündelik bir toplantı için tercih ederken dikkat etmek gereken bir kaç püf noktası var. Örneğin parlak griler, özellikle gece elbiselerine ışıltı ve göz alıcılık katarken aynı zamanda bir gizem havası yaratır. Daha soft ve orta tonlarda gri bir elbise ise hem günü kurtarmak için bir mucize, hem de sade ve şık görünüm için idealdir. İçerisinde bir kaç farklı renk bulunan elbiselerde bile grinin gücünü hemen anlayabilirsiniz. Bu tarz kıyafet ve ayakkabılarda gri, çizgileri ve tüm detayları vurgularken, kumaşının kesim ve dikiş kalitesini de ön plana çıkartır.

Gri ve Renk Eşleri

Grinin en iyi renk eşleri ve en çok tercih edilenleri kuşkusuz kırmızı ve bordo renkleridir. Grinin dilediğiniz tonunda bir elbisesi ile beraber bordo bir ruju ve çantayı rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Üstelik böyle uysal ve aynı zamanda gösterişe açık bir rengi lacivert bir ayakkabı ve takılarla da harika bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Gri Yeniden Kesfedildi3

2016 - 2017 ilkbahar/yaz sezonunda pek çok ünlü markanın gri renklere öncelik vermeleri dikkat çekti. Modanın önde gelen isimleri defilelerinde bu harika rengi özenle yapılmış çarpıcı makyajlarla tamamlayarak harikalar yaratmışlardır. Siz de grinin bordo ile olan arkadaşlığını, makyajınıza eklediğiniz parlak ve cesur bir ruj ile sağlayabilir, griler içerisinde asaleti temsil ederken çevrenizdekileri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Bırakın siz değil, üzerinizdeki enfes griler konuşsun.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();