Göz Çevresi Bakımı

Göz Çevresi Bakımı! Cildimizdeki ve özellikle de yüzümüzdeki en hassas bölgemiz hiç kuşkusuz ki göz çevremizdir. Peki bakımı nasıl olmalı?

Cildimizdeki ve özellikle de yüzümüzdeki en hassas bölgemiz hiç kuşkusuz ki göz çevremizdir. Sürdüğümüz kremlerden yaptığımız maskelere kadar hepsi göz çevresi etrafına yapılmaktadır. En hassas bölge olan göz çevresi bakımı için ise farklı kremler ve maskeler kullanmamız gerekiyor. Özellikle 25 yaş üstü herkes özellikle göz çevresi bakımına özen göstermeli, krem ve maskeler ile kırışıklıkların erken dönemde oluşmaya başladığı bu noktalara gereken özeni göstermelidir.

Eğer sizde morluklar, şişlikler ve kaz ayaklarına savaş açmak istiyorsanız buyurun yazımızın devamını okuyun ve göz çevresi bakım önerileri içinden bir tanesini seçerek bu kolay işlemi evde yapmanın rahatlığını sağlayın.

Kayısı Çekirdeği Yağı İle Göz Çevresi Bakımı

Her iki elinizdeki yüzük parmağınıza kayışı çekirdeği yağı damlatın. Minik hareketler ile göz çevrenize masaj yaparak kayısı çekirdeği yağını cildinize yedirin. Bu işlemi yatmadan 2 saat önce temiz bir cilde uygulayın ve sonrasında herhangi bir işlem yapmadan uyuyun. Düzenli olarak bu bakımı yaptığınızda göz çevrenizin çok daha bakımlı ve parlak bir hale geldiğini göreceksiniz.

Göz Çevresi Bakımı

Buğday Yağı İle Göz Altı Morluklarına Son Verin

Tarihi geçmemiş olan buğday yağını aktardan alıp temiz ve kuru cildinize akşam yatmadan önce yüzük parmaklarınıza sürdüğünüz buğday yağı ile masaj yaptıktan sonra başka bir işlem yapmadan uykuya dalabilirsiniz. Özellikle yüzük parmağınızı seçmenizi istememizin sebebi ise en hafif dokunuşu gerçekleştirebilecek parmağın yüzük parmağınız olmasıdır. Özellikle göz çevresi gibi hassas bölgelere fazla baskı uygulanmamalı, baskı şiddeti kontrollü olmalıdır. Yüzük parmağı ise en hafif parmak olduğundan dokunuşu çok daha ölçülü olacaktır.

Salatalık İle Gelen Mucize

En bilindik ve nedense pek fazla inanılmayıp kullanılmayan yöntem olan salatalık maskesi aslında cilt için oldukça faydalı. Özellikle kadınlar çok kolay bakımların iyi gelmeyeceği inancı ile çok daha karışık yöntemleri seçme arzusunda olsalar da salatalık maskesi ile göz çevresi bakımı hem maddi olarak hem de pratiklik açısından oldukça avantajlıdır. Organik bir salatalığı alıp doğrayarak bastırmadan göz çevrenize koyup bekleyin. Yarım saat bekledikten sonra salatalığı gözlerinizin üzerinden alabilirsiniz. Salatalıkta mevcut olan yüksek nem göz çevrenizi rahatlatmış olacaktır. Eğer gözaltı torbalarından şikayetçiyseniz dondurduğunuz salatalık dilimlerini gözünüzün üzerinde bir süre bekleterek bu sorununuzu çözüme ulaştırdığınızı görmüş olacaksınız.

Papatya Çayı Maskesi İle Göz Çevresi Bakımı

Mevsiminde kurutulan papatyaları çay demler gibi demleyin.  Ilınan papatya çayını bir pamuk yardımı ile 20 dakika boyunca göz çevrenizde gezdirin.

Göz Çevresi Bakımı

Sonrasında herhangi bir işlem gerçekleştirmeden. Uykuya dalabilirsiniz. Özellikle uyku döneminde vücudunuzun yenilenme süreci düşünüldüğünde bakım ve maskelerinizi uykudan hemen önce yapmanızı tavsiye ederiz.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();