Göz Altı Şişlikleri Olanlar Buraya

Göz Altı Şişlikleri Olanlar Buraya, Gözaltı Şişlikleri Nasıl Geçer? Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Neler Olabilir?

Göz çevresi cildimizin en narin olduğu bölgelerden birisidir. Buradaki deri çok ince olduğu için yaşadığımız stres, uykusuzluk, sigara alkol gibi alışkanlıkların sonucu hemen göz çevresinde belli olur. Yaşın ilerlemesi ile oluşan çizgiler de ilk olarak göz çevremizde belli olmaya başlar. Göz çevresi derisinin hassas olması dolayısıyla da göz altı şişlikleri oluşumu hızlı bir şekilde gözlenebilmektedir.

Göz Altı Şişlikleri Nedenleri Neler Olabilir?

Yaşın ilerlemesi tabii ki de bir etkendir. Ancak bunun yanı sıra birçok farklı sebepten ötürü de göz altlarınızda şişmeler meydana gelebilir. Yaşı genç olan birçok birey de çünkü göz altında oluşan şişliklerden şikâyet etmektedir. Eğer sizin de göz altınızda şişlikler varsa demir eksikliği çekiyor olmanız ihtimaller dâhilindedir. Gün içerisinde kendinizi yoruyorsanız ve yeterince uyumuyorsanız göz çevrenizdeki hassas doku bu tempoya dayanamayacaktır ve göz altı torbalarınızın oluşması da kaçınılmaz olacaktır.

Gözaltı Şişlikleri Hangi Hastalıkların Habercisidir?

Sinüs enfeksiyonu veya alerjik rinit de şişlik sebeplerindendir. Gıda ve toz alerjileri de gözlerinizin altında şişlik oluşmasına sebep olabilir.

Görme sorunları olan kişilerde göz kasları tam olarak çalışmayabilir. Haliyle gözaltındaki torbalar da kendilerini belli eder. Kafein  bağımlılığı ve sigara tüketimi, hormonal bir dengesizlik, gebelik, tiroid ve böbrek sorunları yaşayanlarda da şişlikler belirgindir. Yani gözlerinizin altında torba oluşumunun olması ciddi hastalıkların da habercisi olabilir.

Gözaltı Şişlikleri Nasıl Geçer?

Beslenmenizi ne kadar düzene sokarsanız göz altlarınızda oluşacak şişlikleri de o kadar engelleyebilirsiniz. Bazı durumlarda tıbbi müdahale şart olsa da sağlıklı bir yaşam, dengeli uyku ve stresten mümkünce uzak kalmak şişlik oluşumunu engelleyecektir.

Göz Altı Şişlikleri Olanlar Buraya

Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta gün içerisinde mutlaka su içmektir. Ancak sadece susadığınızda değil, gün içerisinde 1,5 veya 2 litre suyu tüketebilecek oranda su tüketmenizdir esas önemli nokta.

Vücudunuzda oluşan toksinler sebebiyle de göz altı torbalarınız oluşuyor olabilir. Bu nedenle hayatınıza detoksu sokun. Kişiye özel olarak oluşturacağınız detoksalar ile bu toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz.

Göz Altı Şişlikleri Olanlar Buraya

Özellikle kadınlarda yaşanan demir eksikliğinin önüne geçmek için demir takviyesi alabilirsiniz. Ancak üzüm, ıspanak, brokoli ve kurutulmuş meyvelerle de demir ihtiyacınızı gidermeniz mümkündür. Öncelikli olarak doğal besinlerden demir ihtiyacınızı gidermeye çalışın. Yeterli gelmediği noktada direk olarak demir takviyesi alabilirsiniz.

Potasyum açısından zengin olan gıdaları tüketmeye özen göstermelisiniz. Bunlar da muz, çilek, kavun, domates ve yoğurt gibi besinlerdir. Kuruyemişlerden fındığı tüketmekten çekinmeyin. Yeşil yapraklı sebzeler ve turunçgillerden de mümkün oldukça sık tüketmeye çalışın.

Vücudunuzda sıvı tutumuna yol açarak ödem oluşmasına sebep verebilecek gıdalardan uzak durun. Bunların başında alkol ve kahve gelmektedir. Beyaz şeker, kızarmış gıdalar, gazlı içecekler, beyaz un normal yaşantınızda da mümkün olduğunca uzak durmanız gereken besinlerdir. Eğer göz altı torbalarınızın oluşmasını istemiyorsanız ekstra olarak bunlardan uzak durmalısınız. Ayrıca peynir ve et suyu tüketiminizi de azaltmalısınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();