Görülmeye Değer Kıyı Beldeleri

Görülmeye Değer Kıyı Beldeleri, Kaş Demre Koyu, Bozburun, Kekova, Turunç Beldesi, Tatil , Keyifli Tatil Rotaları Ve Daha Fazlası Kadin.com 'da.

Mavi yolculuk her insanın hayallerinin bir köşesinde mutlaka vardır. Bu mavi yolculukta uçsuz, bucaksız denizlere açılmayı ve gittiğimiz yerlerin rüyalarımıza eşlik etmesini hangimiz istemeyiz ki… Rüyalarımızı süsleyen bir tekne ve o teknede kendinizi hayal edin. Kimsenin olmadığı denizin ihtişamlı güzelliklerini gördüğünüzü ve doğayla iç içe zaman geçirerek denizin derinliklerinize daldığınızı düşünün. Bunu yapmak imkansız değil. Tek yapmanız gereken, mavi yolculuğa hazırlanmak ve yola çıkmak. Yapacağınız bu yolculukta dalış, su sporları gibi aktivitelerle rengarenk bir tatile hazır mısınız?

Bu yolculukta size eşlik edecek en önemli arkadaşlarınızın; Deniz, kum ve güneş olduğunu unutmayın. Zaten başka bir şeye ihtiyaç duymayacağınızdan da şüpheniz olmasın.

Deniz yaşamını sevenler için, karadan ulaşmak yerine, mavi yolculuğu seçmek en iyi tercih olacaktır. Ege ve Akdeniz sahillerini rota alan bu yolculukların başlangıç noktası, Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Antalya olmaktadır. Bu mükemmel deneyim sayesinde sıkılmadan hatta yorulmadan ufkunuzu açacak en iyi tatil programını yapmış olacaksınız.

Muhteşem Bir Tatil  Deneyimi Yaşatacak Kıyı Beldeleri

Kaş Demre Koyu

Anadolu’da eşsiz bir güzelliğe sahip olan Demre, Likya’nın en önemli şehirlerinden birisidir. Üç tarafı dağlarla çevrili olan bu antik şehri görmeden geçmeyin. Eşsiz tarihi yapılarıyla sizi sizden alacağına emin olabilirsiniz. Tekne ile geçerken kaya mezarlarını gördüğünüzde o dönemlere tekrar yolculuk yapacaksınız. Demre’ye indiğiniz zaman bu küçücük yaşam alanı içinde, kendinizi bir masal diyarında hissedebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, dümeni Demre’ye doğru kırmak ve rüyalar şehrine gitmek…

Görülmeye Değer Kıyı Beldeleri

Kızkumu Marmaris

Efsaneler şehri Kızkumu, Marmaris bölgesinin en güzel beldesinden biridir. Bu koyda dikkatinizi ilk çekecek olan şey; denizin ortasında yürüyen insanlar olacaktır. Efsane oluşu ise buradan geliyor. Çok eğlenceli zaman geçireceğiniz bu koyda kıyıya demir atıp, güzel restoranlarında balık keyfi yapabilirsiniz.

Gökova

Hepimiz Gökova’yı duymuş olabiliriz, ama gitmemişseniz eğer çantanızı hazırlayın ve yolculuğa çıkmaya başlayın. Çünkü Gökova körfezi denizi ve tarihi ile ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca sizi karşılayacak güzel bir köyü olan Akyaka’ya inmeden de dönmeyin.

Turunç Beldesi

Turunç beldesi Marmaris’in yanı başında bulunan, İçme’lerden sonra en popüler beldesi olarak bilinir. Dağlar arasında bulunan bu koyun lacivert serin sularına kendinizi atabilir ve geri dönmemek için bahaneler üretebilirsiniz.

Bozburun

Görülmeye Değer Kıyı Beldeleri

Marmaris’e en uzak olan bu belde, yat turizmi ve gulet tersaneleri ile bilinen bir yerdir. Çok sessiz ve sakin bir hayat sizi burada bekliyor olabilir. Gittiğiniz zaman ileride buraya yerleşebilirim diye düşenerek size gelecek planları yaptırabilir.

Kekova

Denizin altındaki cenneti burada görmeniz olası. Bulunduğu adada kimse yaşamamaktadır. Ada ve çevresinde bulunan arkeojik kalıntılar sebebiyle yaşam alanına kapatılmıştır. Bizans kalıntılarının bulunduğu bu antik kente sadece tekne ile ulaşım sağlanabiliyor. Çok garip değil mi? Su altında bir şehir var ve siz bunu su üstünden görebiliyorsunuz.