Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Olmalı? Kına gecesinde olmazsa olmazlar nelerdir? Kına aksesuar ve hediyelikleri ne olmalı?

Kına geceleri yıllardan beri süregelen en güzel geleneklerimizden biri. Son yıllarda ise modern dokunuşlarla birlikte gelinler için en az düğün organizasyonu kadar da önemli bir hale geldi. Biz de bu yazımızda görkemli bir kına gecesi organizasyonu nasıl düzenlenmeli, olmazsa olmazları nedir, alışılmışın dışında farklı öneriler, yeni trendler var mı buna değinmek ve sizlere sunmak istedik.

Görkemli Bir Kına Gecesi için Yapılması Gerekenler

Gelin Tahtı ve Cariye Ekibi

Kına Gecesinin aslında tam bir “Gelin Eğlencesi” olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Kına gecesi boyunca gelinin kendini bir sultan gibi hissetmesi, tüm detayların bu doğrultuda hazırlanmış olmasından geçiyor. Son yıllarda hayatımıza giren gösterişli gelin tahtları ve kostümlü cariye ekipleri alışılmışın dışında rüya gibi bir kına gecesi yaşamanızı sağlıyor. Üstelik birbirinden farklı temalar ile organizasyonunuzu gerçekleştirebilir, geceyi bir sultan ya da Hintli bir prenses olarak tamamlayabilirsiniz.

Görkemli bir gelin tahtından, tüm geceyi konuklarınızı eğlendirerek geçirecek kostümlü cariye ekibine, kına yakımı ve damat basma oyunundan, bindallı tedariğine kadar çok sayıda hizmeti paket halinde sunan tedarikçilere kolayca ulaşmanız mümkün.

Eğer güvenilir tedarikçiler arıyorsanız sizler için birkaç önerimiz olacak; kinaekibi, lalorganizasyon ve kinacim ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Gösterişli Bindallılar

Gelinin kendini çok özel hissetmesinin yolu tabii ki kostümünden geçiyor. Özel ipeklerden dokunmuş kumaşlar ile hazırlanmış modeller, hint prensesi kostümleri kına gecelerinin olmazsa olmazları listesinin baş maddelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çok sayıda kostüme kına malzemeleri satan dükkanlardan ve butiklerden ulaşabileceğiniz gibi, kına paketi hizmeti aldığınız bir tedarikçiniz var ise onlardan da model alternatifi istemeniz mümkün. Bindallı arayışınız sırasında, en yakın arkadaşlarınızın da kaftanları ile size eşlik edeceğini, tümünün bir bütünlük içinde olması gerektiğini unutmayın! Ben klasik sever gelinlerdenim demiyorsanız bu yılın pembe, mor, dore, turuncu, lacivert renklerini ön planda tutarak hazırlanmış sultan kostümlerine göz atmakta fayda var.

Fark Yaratacak Aksesuarlar ve Hediyelikler

Tefler:

Kına organizasyonlarının yıllardır ellerden düşmeyen aksesuarı tefleri adınıza özel olarak hazırlatabilir, farklı detaylar ile süsleme yaptırabilirsiniz.

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

Pullu ve ışıltılı aksesuarlar:

Özel dikim ve el işçiliği ile hazırlanan bantlar size ve konuklarınıza ışıl ışıl bir görüntü verecek.

Mumlar:

Sıradan mum ve mumlukları organizasyonunuzda kullanmak istemiyorsanız, bu sıra dışı mumlar tam size göre! İstediğiniz obje ile mum hazırlatabilir, el mumu ya da masa üzerinde dekoratif olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

Kına tüpleri:

Hint kınası ya da macun kıvamına getirilmiş standart kına ile dolum yapılmış tüpler artık kişiye özel şekilde hazırlanabiliyor. İstediğiniz adette sipariş verebileceğiniz kına tüplerini arzu ettiğiniz renk ve tasarımla kaplanabiliyor ve farklı materyallerle süslenebiliyor.

Dans ayakkabıları:

Misafirlerinizi rahat ettirmek için birebir olan dans pisilerini gelin damat süslemeli, taşlı harf ya da taşlı kalp işlemeli alternatifleri ile hazırlatabilirsiniz. En faydalı hediye olacağından kimsenin şüphesi olmasın!

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

Bileklikler:

Çoğunlukla nedimelere özel olarak hazırlanan bu aksesuarlar kına resitali sırasında takıldığında ortaya oldukça güzel kareler çıkıyor.

Hediyelik ürünler:

Bekar arkadaşlara özel esprili ürünlerin yanı sıra klasik alternatifler arayan gelinlere özel önerilere şöyle bir göz atalım…

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

Şapkalar ve çiçekli saç aksesuarları:

Konuklarına farklı ürünler sunmak isteyen gelinlere özel ilave aksesuarlara da değinmemiz gerekirse…

Görkemli Bir Kına Gecesi Organizasyonu

 

Kına ve düğün organizasyonu hayatınızın neredeyse en koşuşturmalı dönemi gibidir. Bu yüzden de temin etmek istediklerinizi çok bölünmeden toplu olarak birden almanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Bu aşamada sizi rahatlatabileceğini düşündüğümüz bir önerimiz de tüm bu ürünleri kolaylıkla bulabileceğiniz Parti Zımbırtıları'dır. www.partizimbirtilari.com  web sitesinde tüm özel günler için birçok farklı temada ürün mevcut. Görkemli bir Kına gecesinin olmazsa olmazlarını tamamlamak için de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tüm gelinler için harika bir kına gecesi geçirmelerini diliyoruz!

 

Zeynep Ekmen

Zeynep Ekmen

Yeditepe Üniversitesi Uluslararasi Ticaret ve İşletmecilik lisans eğitimi sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Uzun yıllar farklı reklam ajanslari ve finans kuruluşlarında Marka Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Parti Zimbırtıları markasının kurucusu oldum.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();