Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir? Meme sarkmasını engellemenin yolları nelerdir? Sıkı göğüsler için kadınların yapması gereken hareketler nelerdir?

Yerçekimi sağ olsun kadınlar olarak göğüslerimizi sarkmalara karşı özel olarak korumamız gerekiyor. Tabii ki bunun tek sorumlusu yer çekimi değil. Hamilelik süreci, emzirme dönemi, yaşlanma ile derinin gerginliğini kaybetmesi, düzensiz olarak kilo alıp verme gibi durumlarda göğüslerde sarkıklık oluşmasına sebep olmaktadır. Peki, göğüs sarkması nasıl engellenir? İşte size göğüslerinizin sarkmasını engellemeniz için çözümler sunduk.

Göğüs Sarkması Yüzünden Sıkıntı Yaşayanlara Önerilerimiz

Göğüs Dokusunda Kastan Çok Yağ Var

Göğüs bölgesinde kastan çok yağ olduğu için sarkmaya daha meyillidir. Ancak bazı masajlar ve belirli egzersizler ile kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Böylece kaslarınızda sarkmaya meyilli olan yağlarınızı yönlendirecektir.

Şınav Çekin

Şınav çekmekten asla vazgeçmeyin. İlk yapışlarınızda çok zorlanabilirsiniz ancak yine de mümkün olduğunca devam ettirmeye çalışın. Çünkü şınav egzersizi göğüslerinizi çalıştıracak en etkili egzersizlerden biridir. İlk şınav hareketlerine başladığınızda dizlerinizden yardım alarak hareketi yapın. Harekete böylece daha kolay alışmış olursunuz. Bunu kolaylıkla yapabilme durumuna geldiğinizde klasik şınav hareketine geçin.

Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

Masaj da Gerekli

Göğüslerinizdeki sarkıklığı engellemek ve gidermek için masaj yapmanız da gerekmektedir. Teninize uygun olan vücut yağı ve kremleri kullanarak göğüslerinize masaj yağın. Göğüslerinizi avuç içlerinizi kullanarak kavrayın. Daha sonra parmaklarınızı ile yukarı doğru çekin ve sonrasında serbest bırakın. Bu masajı her gün yapmaya çalışın. Oturduğunuz yerden bile rahatça yapabilirsiniz. Televizyonda sevdiğiniz diziyi izlerken bile bu uygulamayı yapabilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınızda bu masajın sonuçlarını kısa sürede siz de fark edeceksiniz.

Masajlarda Doğal Yağları Kullanın

Göğüslerinize dairesel hareketler ile masaj yaparken doğal yağları kullanmanızda fayda var. Örneğin çörek otu yağı ve gerçek zeytinyağı ile masajlarınızı yapabilirsiniz. Yağlar hem derinizi besleyerek cildinizi güzelleştirecek hem de sarkıklığını gidermek için cildinizi yenileyecek.

Çok ileri seviyede göğüslerinde sarkıklık olanlar ise cerrahi müdahalelere başvurabilirler. Meme dikleştirme operasyonlarında göğüslerin sarkmış olan fazla derisi alınır ve istenilen şekilde dikliğine kavuşturulur. Ancak bu yolu masaj ve egzersizleri denedikten sonra tercih etmelisiniz. Eğer sonuç almakta çok zorlanıyorsanız operasyonlara başvurabilirsiniz. Ancak meme dikleştirme operasyonu yaptırdım kafam rahat diye hiç düşünmeyin. Hala yer çekimi devam ediyor ve yaşınız ilerliyor. Operasyon yaptırdığınız göğüsleriniz de dikkat etmediğiniz takdirde sarkacaklar. Bu nedenle operasyon sonrasında da egzersizlere ve masajlara devam etmeniz gerekiyor.

Göğüs Sarkması Nasıl Engellenir?

 

Soğuk Duşun Tüm Vücuda Faydaları

Duşta Şok Uygulaması İle Dik Göğüsler

Göğüslerinizi önce sıcak suyla yıkasın, yumuşasınlar. Daha sonra soğuk su vererek şok uygulaması yapın. Bunu yaklaşık 5-6 döngü olarak uygulayın. Hasta olmamak için fazla yapmamanızda fayda var. Bu uygulama da göğüslerinizin sarkmasını engellemek için yardımcı olacaktır. Şok uygulaması kan akışını arttırdığı için selülit gidermek için de tavsiye edilmektedir.

Doğru Postür İle Durun

Duruş bozuklukları sebebiyle de göğüslerinizin sarkmasına sebep oluyor olabilirsiniz. Otururken ve yürürken dik durmaya özen gösterin. Göğüslerinizin sarkmasını engellemek, bel ve sırt ağrılarının da önüne geçmek için doğru bir duruş oldukça önemlidir.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();