Göbek Yağlarını Eritmek İçin Özel Diyet

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Özel Diyet. Göbek Yağlarını Eritmek İçin Atılacak Adımlar Nelerdir? Hangi spor ve beslenme programı uygulanmalı?

Kimi insanlar kalçadan kimi insanlar göbekten kilo alırlar. Vücut tipine ve yaşama şekline göre de bu kilo alınan bölgeler değişiklik gösterebilir. Kilo fazlalığınız nerdeyse oradaki fazla yağlardan kurtulmak da her zaman en zoru olur. Bu yazımızda göbek bölgesinden kilo alanları ilgilendirecek harika bilgileri derledik. Göbek yağlarını eritmek için yapabileceğiniz diyet ile göbeğinize yerleşmiş olan yağlardan kurtulmanız mümkün.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Atılacak Adımlar

Göbeğinizde oluşan yağları nasıl bir anda yapmadıysanız onlardan da bir anda kurtulmanız gibi bir durum söz konusu değildir. Bu nedenle diyetiniz için seçtiğiniz besinleri tüketirken ve yememeniz gereken besinlere dokunmazken sabırlı olmanız gerekmektedir. Zaman içerisinde göbeğinizden kurtulduğunuzu siz de fark edeceksiniz. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınızı da değiştirdiğiniz takdirde kolay kolay o yağlar da geri gelmeyecek.

Egzersiz Şart

Fazla kilolu bir insansanız kilolarınızı verirken spor yapmazsanız deriniz sarkacaktır. Bunun önüne geçmek için mutlaka spor yapmalısınız. Özellikle alt karın çalışarak karnınızın sarkık görüntüsünü düzeltebilirsiniz. Ayrıca spor yaptığınızda daha fit bir görünüme sahip olursunuz, sıkılaşacağınız için normalde 2 kilo verdiyseniz 4 kilo vermiş gibi gözükürsünüz. Şunu unutmayın ki önemli olan aslında kilo vermek değildir. Önemli olan vücudunuzun yağ seviyesini dengeye sokmak ve sıkılaşmaktır.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Özel Diyet

Göbek Bölgesindeki Yağların Vücuda Zararları

Göbek eriten diyet çalışması ile aslında sadece fazlalıklarınızdan kurtulmayacaksınız. Sağlığınızı tehdit eden unsurları da yavaş yavaş yok edeceksiniz. Göbek çevresinde oluşan yağlar arttıkça organlarınızın çevresi de bu yağlar tarafından sarılmaya başlar. Yağ miktarı arttıkça organların çalışma fonksiyonlarında da bozulmalar meydana gelir. İlerleyen süreçlerde kalp hastalıkları, kolon kanseri, şeker hastalığı ve uyku apnesi gibi hastalıklara yakalanma riskiniz de çok fazla olur.

Göbek Eriten Diyet Kuralları

Diyetler ile ilgili bilinmesi gereken ilk kurak tek bir merkez odaklı kilo veremeyeceğinizdir. Diyet yaptığınızda tüm vücudunuzdan kilo verirsiniz. Ancak kişiden kişiye göre bu değişiklik gösterir. Yağlanmanın en fazla olduğu yerdeki görüntüyü düzeltmek en zorudur. Ancak doğru egzersiz ve doğru diyet ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Göbek eriten diyet uygulamak istiyorsanız öncelikle karbonhidratı azaltmanız gerekiyor. Yediğiniz her besinde bir miktar karbonhidrat vardır. Hesaplama yaparak diyetinize devam etmeniz en mantıklısı olacaktır. En az karbonhidrat içeren yiyecekler aşağıdaki gibidir. Bunlara diyetinizde bolca yer verebilirsiniz;

Marul, ıspanak, pazı, karalâhana, lahana, maydanoz, fesleğen, kekik, kereviz, turp, mantar, kuşkonmaz, bamya, salatalık, rezene, brokoli, yeşilbiber, kırmızıbiber ve brüksel lahanası. Gördüğünüz üzere aslında yiyebileceğiniz çok fazla yiyecek mevcut. Bu besinleri kullanarak menülerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Karbonhidratı azaltıp proteini arttırmanız gerekiyor. Bilindiği üzere tavuk eti ve kırmızı et protein bakımından oldukça zengindir. Ancak bunların yanında protein alabileceğiniz başka besinler de var;

Mercimek

Fasulye

Peynir

Yoğurt

Yumurta

Ceviz

Fıstık

Ay çekirdeği

Nohut

Susam

Soya

Yulaf

Yukarıda yer alan besinleri de menünüze ekleyerek sağlıklı bir beslenme programı çıkarabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load