Glutensiz Yemek Yapan 4 Şahane Mekana Merhaba Deyin

Glutensiz Yemek Yapan 4 Şahane Mekan , Glutensiz Ürünler Atölyesi – Kurtuluş, Cheers Soul Kitchen – Fatih, Fiore Pizzeria Italian – Gümüşsuyu.

Bugünkü yazımızda sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen yada  gluteni hayatından çıkartmak zorunda kalan okuyucularımıza hitap edecek bir kaç mekan önerisinde bulunacağız.Ama öncelikle nedir bu gluten ondan kısaca söz edelim.

Gluten Nedir?

Gluten, buğday, arpa, yulaf ve çavdar gibi tahıllardan oluşan bir protein deposudur. Günümüzde gluten içeren tahıllardan yapılan gıdalar sofralarımızda tüketilmektedir. Bitki türlerinden elde edildiği için insan sağlığı için faydalıdır. Aslında her insanın glutene ihtiyacı vardır.Fakat bazı insanlarda gluten alerjisi görülebiliyor ve vücuduna aldığı gluteni sindiremiyor.Bu hastalığın adı ise halk diliyle bilinen Çölyak hastalığı.Biz bu yazımızda çölyak hastalığı olan ama yemek yemekten bir o kadar da  keyif alan okuyucularımız için bir kaç mekan önerisinde bulunacağız.

Glutensiz Yemek Yapan Mekanlar

Fiore Pizzeria Italian – Gümüşsuyu

glutensiz yemek 1

Glutensiz ama bir okadar  lezzetli bir pizza yemeğe hazır mısınız? Evet dediğinizi duyar gibiyiz.O zaman Gümüşsuyu’nda açılan muhteşem lezzetlere imza atan  Fiore Pizzeria sizleri ağırlamak için bekliyor.

glutensiz yemek 1

Menüsünde aperatif ve giriş tabaklarından makarna ve pizza çeşitlerine kadar geniş bi seçenek  sunan İtalyan esintili restoran taş fırında pişirdiği pizzalarıyla oldukça Ünlü .

Cheers Soul Kitchen – Fatih

glutensiz yemek 5

Glutensiz yemek yiyebileceğiniz ikinci adres ise Cheers Soul Kitchen .Bu mekan lezzetli menülerinin dışında ayrıca uzaktan gelen konuklarınıda hotelinde ağırlıyor.

glutensiz yemek 1

Avrupa mutfağı, Türk Mutfağı , Ortadoğu mutfağı ve Akdeniz Mutfağına dair tüm lezzetleri bulabilirsiniz. Güler yüzlü personellerinin sıcak karşılamaları sizi mekana bağlayacak.

Glutensiz Ürünler Atölyesi – Kurtuluş

glutensiz yemek 1

Ve sırada diğerlerinin aksine daha farklı bir konseple hizmet veren bir yer ile tanıştıracağız sizleri.Glutensiz Ürünler Atölyesi çölyak hastalığını adeta bir yaşam tarzı olarak benimsemiş bir mekan .Özellikle hazırladığı lezzetli küçük atıştırmalıklarla çantalarınızda her daim yer alacak.Kurtuluş’ta yer alan bu mekana uğramadan geçmeyin deriz.

Amedros Cafe Restaurant – Sultanahmet

glutensiz yemek 3

Ve meşhur Amedros.Sultanahmetin göbeğinde yer alan amedros zengin kültürü ve lezzetleriyle misafirlerini ağırlamayı bekliyor.Misafirperverliklerinin yanı sıra lezzetli glutensiz menüleri ile sizlere benzersiz bir damak zevki yaşatacak.

Biz Yemek yemeği hayatın bir keyfi olarak gören çölyak hastası okuyucularımıza mekan önerilerinde bulunduk. Dileriz yolunuz bu mekanlara düşer. Lezzetli menüler ile keyifli ve sağlıklı günler dileriz.