Anne Adaylarına Yeni Bir Parti Seçeneği: Gender Party (Cinsiyet Öğrenme Partisi)!

Anne Adaylarına Yeni Bir Parti Seçeneği: Gender Party (Cinsiyet Öğrenme Partisi). Cinsiyet sonucunu sevdiklerinizle öğrenmeye nedersiniz?

Hemen tüm anne adayları için düzenlenen baby shower partilerine artık aşinayız, işimiz “parti” ise, eski köye yeni adetler serisine yeni partilerin eklendiğini de duyurmak bizim görevimiz olsun... Özellikle son zamanlarda Gender Party (Cinsiyet Öğrenme Partisi) yapanların sayısı hızla artıyor. Peki nedir bu Gender Party, kısa başlıklarla hızlıca bir göz atalım. Parti fikri tabii ki Amerikalı çiftlerden geliyor. Cinsiyet sonucunu doktor muayenehanesinde öğrenmeyip, sevdikleri ile bir arada bir parti eşliğinde öğrenme istediğinden doğuyor.

Doktor; cinsiyet bilgisini annenin yakın arkadaşlarından birine iletiyor ve bu arkadaş genelde baba adayı sponsorluğunda “Gender Party” yi organize ediyor. Tüm bu hazırlık sürecinde ne anne, ne de diğer yakınları sonucu bilmiyor ve partinin son aşamasına kadar doyasıya bu heyecanı yaşıyor.

Gender Party için Parti Fikirleri ve Dekorasyonel Çözümler

Partiye sadece anne adayının bayan arkadaşları değil beyler de çağrılıyor. Partinin yapılacağı mekan hem pembe hem mavi renklerle süsleniyor, parti teması en basit hali ile “Kız mı Erkek mi?” sorusu etrafında dönüyor. Parti ikramları, sunumlar, aksesuarlar, hediyelik ürünler hem mavi hem de pembe renkte hazırlanıyor.

Gender party

 

Gender party

Parti ev içinde düzenlenebileceği gibi, uygun bir kafe/restoran kullanımı ile de gerçekleştirilebiliyor. Önemli olan kişi sayınız ve bu partide yapmak istedikleriniz.

Gender party

Parti oyunları ve tahmin eğlencesi

Partinin ana konusu malum; bebeğin cinsiyetini tahmin etmek, bunu bir oyuna ve şölene dönüştürmek. Bu doğrultuda gelen misafirler, bebeğin cinsiyetiyle ilgili tahminde bulunuyor, kazananlar ise parti sonunda sürpriz hediyelerle karşılaşıyor. Bu tahmin süreci tabii ki çeşitli eğlenceli oyunlar ile devam ediyor ve parti boyunca çekilen bol fotoğraf ve video hem bebek hem de yakınları için ölümsüz birer anıya dönüşüyor.

Oyun alternatiflerine bakacak olursak; tahminler oylama tahtalarına yazabilir, misafirleriniz takacakları pembe-mavi aksesuarlarla (kurdele-bıyık-papyon) veya üzerlerine giyecekleri pembe-mavi kıyafetlerle  tahminlerini ifade edebilirler. Hazırlanan sandıklara ya da not kumbaralarına isimleri ile birlikte not kartlarını bırakabilirler. Anne ve bebek ile ilgili sorulardan oluşan anket kartlarını doldurabilir ve tahminlerinin doğruluğu sonucunda yine sürpriz hediyeler kazanmaya hak kazanabilirler.

Gender Party

 

Bunlara ek olarak standart baby shower oyunları da partiye eğlence katabilir. Göz bağlı şekilde bebek altı değiştirme, çorap eşi bulma, bebek gereçlerini tahmin etme, çantanda ne var? Gibi oyunlar ile konuklarınız çok keyifli zaman geçirebilir.

Gender Party İle Cinsiyetin Açıklanması ve Mutlu Son

Partinin gerekliliklerini yerine getirdiniz, bolca eğlendiniz şimdi sıra geldi bebeğin cinsiyetini öğrenmeye! Bunun için yaygın olarak kullanılan iki yöntem var; ilki ve en çok tercih edileni bir kutu içine saklanmış helyumla şişirilmiş pembe ya da mavi (cinsiyet ne olduğuna bağlı olarak) balonları herkesin ortasında serbest bırakmak ve böylece herkesin cinsiyeti aynı anda öğrenmesini sağlamak.

Gender Party

 

Diğer yöntem ise kesilecek görkemli bir pasta sonrasında pastanın iç kek ya da krema rengi ile cinsiyeti ilan etmek. Eğer partiyi düzenlediğiniz alan balon kullanımına uygun değilse bu şekilde ilan etmeyi de tercih edebilirsiniz.

Gender party

Gender party

Böylece yine kocaman bir anıya dönüşecek bir partinin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sonsuz mutlu anılar elde etmeniz dileğiyle!

En sevdiklerinizle birlikte olacağınız bu parti için özel tasarımlar yaptırmak isterseniz bana yazmayı unutmayın: [email protected]

 

Zeynep Ekmen

Zeynep Ekmen

Yeditepe Üniversitesi Uluslararasi Ticaret ve İşletmecilik lisans eğitimi sonrasında Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Uzun yıllar farklı reklam ajanslari ve finans kuruluşlarında Marka Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Parti Zimbırtıları markasının kurucusu oldum.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();