Genç Bir Cilt İçin İpuçları

Genç Bir Cilt İçin İpuçları ! Cildinizin daha taze ve dinç olması için yapılması gerekenler çok basit.

Genç cildin sırlarını bilmek ister misiniz? Kadin.com ekibi olarak  Genç Bir Cilt İçin İpuçları ve tüm tüyoları sizler için bir araya getirdik.

Genç Bir Cilt İçin İpuçları

Uzmanlar, lekeli ciltlere üzüm çekirdeği, dut ve meyan kökü ekstresi ile bakım ve orta derinlikte peeling; kuru ciltlere jojoba yağı, primrose oil, avokado yağı ile masaj; yağlı ve akneli ciltlere ise; beyaz kil maskesi ile deniz yosunu özü, lipozom maya konsantresi ile bakım ile genç ve sağlıklı bir cilt ile zamana meydan okunalabileceğini belirtiyor. Normal cilde oksijen veren maskeler ile bakımın etkinliğini arttırılırken; hassas cilt bakımında yeşil çay, aloe vera, yaban mersini, ahududu gibi yatıştırıcıların kullanılabileceği K vitamini ile; damar duvarlarının güçlendirilebileceğini ifade ediliyor.

Genç Bir Cilt İçin İpuçları

Kuru Bir Cilt İçin İpuçları

Kuru cilt erken kırışmaya müsahit

Bakımın, kişinin cilt tipine göre yapılması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, kozmetik kullanımına ya da güneş hasarına bağlı, gebelik sırasında veya ilaçlara bağlı oluşan lekeli ciltlere pretinol, glikolik bileşik, vitamin C, vitamin E, üzüm çekirdeği ekstresi, dut ve meyan kökü ekstresi aktif içerikleri ile temel bakım öneriliyor. Aydınlatıcı komplex serum ve maskeler kullanılıyor. UVA ve UVB’ye karşı tam koruma sağlayan mikronize çinko oksit ve titanyum dioksit filtreler içeren koruyucular uygulanıyor. Daha iyi sonuçlar için, orta derinlikte peeling yapılması tavsiye ediliyor. Gözenekler küçük, ince bir üst deriye sahip, yağ salgısı normalin altında özellik taşıyan, mat ve nem oranı düşük kuru ciltler, erken kırışmaya müşahit oluyor. Soğuk hava, rüzgar, uv ışınları, kötü hava şartları cildin kötüleşmesine yol açabiliyor.

Kuru ciltlerde erken yaştan itibaren bilinçli bir bakım uygulanırsa, erken yaşlanmanın önüne geçilebiliyor .Kuru cilt bakımında, nazikçe cilt ölü hücrelerden arındırılıyor, kir ve makyajı temizleniyor.

Vitamin E, Superoxide dismutase, green tea extract,co-enzyme Q-10 aktif içerikleri ile serbest oksijen radikalleri gideriliyor,allantoin, bisabolol, maya extract aktif içerikleri ile yatıştırılıyor. Cilt, özelliğine göre maskeler ile bakımın etkinliğini arttırılıyor. Hyaluronik asit vegliserin ile nemlendiriliyor, jojoba yağı, primrose oil, avokado yağı ile masajdan sonra UVA ve UVB’ye karşı tam koruma sağlayan mikronize çinko oksit ve titanyum dioksit filtreler içeren koruyucular öneriliyor.

Yağlı Ciltlerde Sarkma Riski Yüksek

Parlak görüntülü yağlı ciltlerde ise;  parlaklık yüzün her bölgesinde görülüyor ve gözeneklerin içi dolu, siyah nokta ve sivilce oluşumuna müşahit oluyor. Yağlı cilt, daha uzun süre diri kalıyor, daha az çizgi oluşabiliyor,ancak bakımına dikkat edilmezse sarkma riski artıyor. Yaşlandıkça kırışıklıktan çok derin çizgiler belirgin hale geliyor .

Glikolik bileşik, cildin doğal PH’sı ile uyumlu olarak en hassas ciltlerde bile sağlıklı ve genç bir görünüm sağlıyor, genişlemiş gözeneklerin görünümü azalıyor ve tıkalı gözenekleri açmaya, yağ salgısını düzenlemeye yardımcı oluyor. Salisilik bileşik gözeneklerdeki yağ blokajını azaltan lipidde çözülebilen bir soyucudur. Aynı zamanda yağlı, problemli ciltler için çok gereken anti mikrobik, antiseptik özelliği bulunuyor. Komedon temizliği yağlı cilt bakımının en önemli parçasını teşkil ediyor.

A vitamini, laktik asit, deniz yosunu özü, lipozom maya konsantresi de yağlı ciltlerde öneriliyor. Fransız beyaz kil maskesi ile yağlı parlak görünüm, genişlemiş gözenekler ve sivilceler kontrol altına alınıyor, cilt arındırılıyor ve onarılıyor. UVA ve UVB’ye karşı tam koruma sağlayan mikronize çinko oksit ve titanyum dioksit filtreler içeren koruyucular ile yağlı cilt bakımı tamamlanıyor.

 

Olgun ciltlerin bakımında üzüm suyu ekstresi mevcuttur

Kadınların ciltlerinde, menopoz öncesinde, sırasında ve sonrasında hormonal değişikliklere bağlı olarak sivilcelenme, tüylenme, lekelenme ya daçizgilerin çoğalması gibi durumlar gelişebiliyor. Olgun cilt bakımında cilt ölü hücrelerden arındırılıyor, kir ve makyajı temizleniyor. E vitamini, Co-enzyme Q-10, C vitamini, üzüm çekirdeği  ekstresi, yeşilçay özü, papaya enzimi, retinyl palmitate aktif içerikleri ile temel bakım yapılıyor. Peptid içeren serumlar, lifting maskeler ile bakımın etkinliğiniarttırdıktan sonra yine koruyucular sürülüyor.

No more pages to load

No more pages to load