Gelinler İçin Cilt Bakımı Önerileri

Evlilik hazırlığında olan tüm çiftler mutlaka stres yaşarlar. ne kadar çok stres yaparsanız bu olumsuz düşünceler cilt bakımı tarafında işinizi zorlaştırır.

Evlilik Hazırlığında Cilt Bakımı

Evlilik hazırlığında olan tüm çiftler mutlaka stres yaşarlar. Bu gayet normal bir şeydir. Sonuçta yeni bir hayatın başlangıcıdır ve çiftler her şeyin mükemmel olmasını isterler. Ancak ne kadar çok stres yaparsanız işleri gözünüzde o kadar büyütürsünüz ve tüm bu olumsuz düşünceler cilt bakımı tarafında işinizi daha da zorlaştırır.

Cildimiz çok hassastır ve yaşamdaki her şey önce cildinizi etkiler. Özellikle evlilik döneminde stres yaparsanız, kuru bir yapıya sahip bir cildiniz de varsa daha fazla kurumasına neden olursunuz. Oysa ki yakın zaman içerisinde evlenecekseniz ve o gün geldiğinde cildinizin ışıl ışıl parlamasını ve kusursuz görünmesini istersiniz.

O yüzden öncelikle derin bir nefes alın, sakin olun ve önerilerimize kulak verin.

Stresli Gelinleri Rahatlatabilecek Birkaç Öneri

  • Düğün gününden yaklaşık altı ay önce hazırlıklara başlamanız gerekiyor. Cilt bakımınızı yapmaya başlamalısınız. Her şeyden önce gelen ve en basit yolu bol su içmektir.Toksinlerden arınmak ve gerekli ışıltıya kavuşmanız için en etkili ve ucuz yol budur.
  • Eğer cildinizde özellikle de dekolte bölgenizde sivilce gibi problemler oluştuysa bir dermatologdan yardım almalısınız. Cilt temizliği gözeneklerinizin temizlenmesini ve siyah noktalarınızın azalmasını sağlayacaktır.

Gelinler İçin Cilt Bakımı Önerileri

  • Peeling uygulaması yapmayı atlamamalısınız. Peelinginizi seçerken cilt yapınızı göz önünde bulundurmayı da unutmayın. Cilde düzenli olarak peeling yaparsanız ölü hücrelerden kolayca kurtulabilirsiniz. En kısa zamanda bir vücut fırçası edinerek her sabah bununla vücudunuzu fırçalamalısınız. Bu fırçalama sayesinde ölü hücrelerden kurtulabilir, kan dolaşımınızı hızlandırarak selülitlerinizin azalmasını da sağlayabilirsiniz.
  • Bu dönemi kolay atlatmak istiyorsanız ilk başta cildinizi temiz tutmalısınız. Cilt bakımınız için kullanacağınız temizlik ürününü seçerken dikkatli olmalısınız. Daha önce denemediğiniz bir ürünü kullanmanızı pek önermiyoruz. Çünkü farklı bir reaksiyon gösterirse tedavisi uzun sürebilir.
  • Cilt temizliğiniz önemli dedik evet ama çok fazla yüz temizlemek de ters etki yapar. Yüzünüzü sabunla yıkarken çok iyi temizlenmiş gibi hissediyor, cilt problemlerinize faydalı olmasını istiyorsanız sabun seçimini doğru yapmanız gerekir. Özellikle sivilceler ve cilt problemleri için Kükürtlü ve Zeytinyağlı sabunlar dermatologlar tarafından öneriliyor.
  • Düğün fotoğraflarında da güzel görünmenizi sağlayacak bir önerimiz de en az üç ay öncesinden her sabah glikolik asit ya da salisilik asit içeren bir temizleyiciyle yüzün temizlenmesi gerekiyor.
  • Eğer cildinizde lekeler varsa, bunun için fraksiyonel lazerden yardım alabilirsiniz.

Gelin cilt bakımı ile doğru adımları takip edin ve kusursuz güzelliğin keyfini çıkarın.

Ve  son olarak sürekli gülümsemeyi unutmayın:)

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();