Gelin ve Kaynana Sorunları

Gelin ve Kaynana Sorunları Nedenleri? Siz de gelin ve kaynana sorunlarından yakınıyorsanız yazımız tam size göre!

Evliliğin sadece karşınızdaki kişi ile olmadığını hepimiz biliyoruz. Özellikle bir ailenin tek erkek çocuğu ile evlenen kızların kaynanaları ile oldukça fazla problem yaşaması normaldir. Çünkü bir yanda ailenin göz bebeği olarak bilinen erkek çocuğun biricik annesi, bir yandan da erkeğin evlenmek istediği âşık olduğu biricik sevgilisi bulunmaktadır. Gelin birlike gelin ve kaynana sorunları başlıca nelerdir ve nasıl çözüme kavuşturulur birlikte bakalım.

Gelin ve Kaynana Sorunları Yaşayanlardan mısınız?

Evlendiğiniz kişinin medeni kanuna göre en yakın akrabanız olduğunu biliyor muydunuz? Evlenmek için imzanızı attığınız andan itibaren ne anneniz ne babanız ne de kardeşiniz en yakın akrabanız olarak kalmıyor.

  • Evliliklerde en büyük problem erkeğin annesi ile olan bağlılığını aşırılaştırması ve erkek kişisinin annesinin evli oğlunun evine ve hayatına sıklıkla müdahale etmesidir.

Evlendiğiniz kişinin ailesi ne kadar melek olursa olsun, ne kadar severseniz sevin müdahale etme problemleri bulunuyorsa bir yerden sonra işin rengi değişecek ve sevginizin yerini sinirlilik hali alacaktır. Bir de yaşadığınız sıkıntının aşırılaşması halinde eşinize bu problemlerden bahsetmeniz, onun tarafından tamamen yanlış anlaşılmanıza sebebiyet verecek ve belki de sizi eşinizden uzaklaştıracaktır.

Gelin Ve Kaynana Sorunları

  • Aynı ev içerisinde erkeğin ya da kadının ailesi ile yaşamak zorunda kalmak evliliklerde istenmeyen durumlardandır. Evlilik iki kişi ile başlatılan önemli bir meseledir ve kendi hayatlarını kurmaları için farklı bir evde yaşamaları gerekmektedir.

Eminiz ki, eşiniz için süslenmek veya ona yemek hazırlamak, birlikte film izlemek ya da istediğiniz şekilde evinizde dolaşmak istiyorsunuz. Eşinizle istediğiniz gibi tartışmak ve bir şeylerden korkmadan onunla birlikte olmak istiyorsunuz. Belki daha rahat olmak istediğiniz için evliliği tercih ettiniz. Evlenmeden önce daha zor baş başa kalıyordunuz. Beraber daha az vakit geçirebiliyordunuz. Bunların hepsi oldukça normal ve doğal isteklerdir. Eğer siz evlendiğiniz adamın ailesiyle yaşamak zorunda kalıyorsanız durumun sizin açınızdan kötü ilerleyebileceğini belirtmekte fayda var.

İlk zamanlar gözünüze batmayacak her şeyin bir zaman sonra sizi sinirden çatlayacak seviyeye yükseleceğini bilin. Kimse farklı insanlarla farklı bir evde ailesinden uzak bir şekilde yaşamak için evlenmez. Bu yüzden önce evleneceğiniz adamın bu fikri benimsemesi ve kendi ailesinden uzaklaşması gerekmektedir. Bu uzaklaşma elbette ki tamamen ilişkinin kesilmesi demek değildir. Sadece evlendiğinde farklı bir evde yaşaması gerektiğini bilmelidir. Çok ekstrem durumlarda, -erkeğin annesinin babasının bakıma ihtiyaç duyması gibi- elbette ki anne ve baba baş üstünde tutulmalı ve görmezden gelinmemelidir. Ancak huzurlu bir ev ortamı için kaynanaların da gelinlerine iyi davranması gerekmektedir. Böylelikle gelin ve kaynana sorunları en aza inmiş olur.

Gelin Ve Kaynana Sorunları

Eski Sevgiliden Dolayı Sıkıntı mı Yaşıyorsunuz?

  • Evleneceğiz adamın eski sevgilisinin var olduğu ve evleneceğiniz adamın annesi tarafından çokça sevildiğini varsayalım. Bu anne, oğlunun sizi kendisiyle tanışmak için yüz yüze getirdiği andan itibaren büyük bir nefretle karşılayabilir. Oğlunun sizden vazgeçmesi için epey farklı yollar deneyebilir. Size, o kızın ismiyle dahi hitap edebilir. Bu da evliliklerin en büyük problemleri için zemin hazırlar.

Eğer karşılaştığınız tam olarak böyle bir problem ise sabırlı olmanızda ve iyiliğinizi kaybetmemenizde fayda var. Ne olursa olsun, siz sevdiğiniz kişi ile birliktesiniz ve onun da sizi sevdiğine eski sevgilisi ile hiçbir alakasının olmadığına eminsiniz. Her şeyin zamanla çözülebileceğine ve bir gün yaptığınız herhangi bir davranışla size olan bakış açısının değişeceğine emin olun.

No more pages to load

No more pages to load