Gelin Saçına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Gelin Saçına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeli? Düğününüze çok az bir zaman kaldı ve henüz saçınızı nasıl yaptıracağınıza karar veremediniz mi?

Gelin Saçına Karar Verirken Dikkate Edilmesi Gereken Detaylar

Gelin saçınız için randevu ayarladığınızda, aklınızda birden çok fikir olmalı. Gelinliğinizin bir resmini mutlaka yanınıza aldığınız gibi, hoşunuza giden saç modellerinden örnek görseller de kendinizi ifade etmenize yardım edecektir. Ve saçınız için düşündüğünüz aksesuarları da yine kuaförünüzle saç modelinize karar verdikten sonra birlikte karar vermenizin çok büyük katkısı olacaktır Çünkü unutmayın ki bu  onun işi. Saçınızın yapımına başlamadan önce, hayatınızın en özel gününde bir kuğu kadar güzel görünmeniz için ihmal etmemeniz gereken birkaç öneriyi yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Gelin Saçına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeli, hangi detaylar önemlidir?

Gelin Saçına Karar Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Düğün Gününüze Hazırlanırken Yapmanız Gerekenler

• Düğün gününüz belli olur olmaz, düşünmeye başlamanız gereken en önemli ayrıntılardan birinin saçlarınız olduğunu unutmayın. Bu size saçınızı uzatmak, kısa modeller denemek ya da; büyük günden önce yapmak istediğiniz renk değişikliği için zaman kazandıracak.

• Saçlarınızı nerede yaptıracağınıza karar vermeden önce, birkaç farklı salon denemenizi öneririz. Böylece kimin sizi ve saçınızı daha iyi anlayıp, mutluluğunuza sanatı ile katkısı olacağına karar verebilirsiniz.

• En az 6 ay önceden randevu almayı unutmayın ve iyi bir saç stilistinin her istediğiniz anda size zaman ayırabileceği yanılgısına düşmeyin.

• Düğünden aylar önce saç bakımına başlamanız, saçlarınıza gerekli ışıltı ve hacmi kazandırmak için faydalı olacaktır.

• Eğer saçlarınız koyu renkse ve siz onları açık renge boyuyor iseniz, boyama işlemini seremoniden 3 hafta önce tekrarlamayı unutmayın. Bu hem dipler için gerekli ritüeli sağlayacak hem de rengin oturması ve daha doğal görünmesi için yeterli zamanı sağlayacak.

• En az bir kez ve düğünden bir ay önce kuaförünüz ile prova yapmalısınız. Bu size alternatif ayarlamalar yapabilmeniz için gerekli zamanı tanıyacaktır.

• Özel gününüz ile ilgili olarak saç stilistinizi mümkün olduğunca bilgilendirmeyi ihmal etmeyin; gelinliğinizin fotoğrafı kadar, kumaş örneği, tacınız ve duvağınız ne yaratmasını istediğiniz konusunda ona daha iyi bir fikir verecektir.

• Prova günü saçınız bittikten sonra fotoğraflamayı unutmayın ki; bunu makyajınızı yapacak uzmana gösterebilesiniz. (Elbette anneniz de saç modelinizi herkesten önce görmeye bayılacaktır!)

• Stilistinize dürüst olun. Beğenileriniz ve beğenmediklerinizi ifade etmek konusunda kendinizi rahat hissetmelisiniz. Bu sizin gününüz!

• Randevunuz için yeterli zaman ayırın, o gün telaşa düşmek istemeyeceğiniz kesin! Her şey yolunda ve zamanında giderse keyfiniz kaçmayacak ve günün tüm güzelliklerinden faydalanacaksınız.

Yapılmaması gerekenler:

• Saçınızdan çok fazla şey beklemek. Kısa ve siyah saçlarınızın, belinize kadar ve sapsarı olmasını beklemek gibi gerçekçi olmayan isteklerde bulunmamalısınız.

• Düğün gününüzde deney yapmayın! Bunu söylemek bile gereksiz olmalı! “Her zaman pembe saç istemiştim” ve ardından gelen gözyaşları..

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();