Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? En beğenilen gelin makyajları hangileridir? Göz ve ten renginize uygun gelin makyajı önerileri!

Kadınların en harika günlerinden biri de şüphesiz ki düğün günleridir. Bu günde en harika makyaj yapılmalı, en güzel gelinlik giyilmeli ve gecenin prensesi olunmalıdır. Mutlu bir yuva kurmak için atılan bu adımda da her şey çok güzel olmalıdır. Düğün organize etmek gerçekten yorucu bir iştir ancak bunun yanında kadınların bir de gelinlik seçme, gelin saçı yapma ve uygun gelin makyajı seçme dertleri vardır. Gelin adaylarına yardımcı olması açısından ten renginize ve göz renginize göre hangi makyajı yapmanız gerektiğini sizler için araştırdık.

Mavi Gözlü Gelinler İçin Gelin Makyajı

Mavi gözlüler için kullanılabilecek farklı göz makyajı seçenekleri mevcuttur. Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermek istiyorsanız bej ve toprak tonlarındaki makyajlar tam size göre olacaktır. Buğulu bakışlar istiyorsanız koyu gri makyaj kullanarak çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Gözlerinizin rengini iyice ortaya çıkarmak istiyorsanız altın tonlarında bir göz makyajı uygulayabilirsiniz. Bunun yanında bronzlaştırıcı pudra ile yüzünüze vamp bir görüntü katabilirsiniz. Bu makyajda kullanacağınız pembe tonlarında bir ruj ile harika bir gelin makyajına kolayca ulaşmış olursunuz.

Yeşil Gözlüler İçin Gelin Makyajı

Yeşil gözlü gelin adaylarının gözleri ile aynı tonlarda makyaj yapmamaları gerekmektedir. Daha çok mor, kahverengi tonları gibi renkleri tercih etmeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra gümüş ve gri renkler de yeşil gözlülerin uzak durması gereken renkler arasında yer almaktadır. Çünkü bu tonlardaki göz makyajları gözü donuklaştırır ve soğuk bir görüntü oluşmasına sebep olur.

Gelin Makyajı

Kahverengi Gözlüler İçin Gelin Makyajı

Kahverengi gözler hemen hemen her tonda makyaj ile uyumludur. Göz rengini belirginleştirmek isteyenler kendi göz renginden daha koyu bir makyajı tercih edebilirler. Ayrıca toprak, bakır ve altın tonları ile gözlerinize ışıltı katarak parlayabilirsiniz. Abartıya kaçmadan kullanacağınız ışıltılı farlar ile bakışlarınız daha sıcak bir hal alacaktır.

Ten Renginize Göre En Doğru Makyaj Nasıl Olmalı?

Beyaz Tenliler İçin Gelin Makyajı

Beyaz tenlilerin aşırı makyajdan kaçınmalarında fayda var. Toprak tonlarını seçerek yaptıkları makyaj hem doğal duracak hem de şık bir görünüm kazandıracaktır. Allık seçiminde ise bal, şeftali ve kayısı tonları tercih edilmelidir. Gelin makyajında abartılı rujlar beyaz tenlilerde fazla sırıtabilir. Bu nedenle pembe tonları veya parlatıcı gibi sade bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Buğday Tenliler İçin Gelin Makyajı

Buğday tenli kadınlar için gelin makyajında tercih edilmesi en başarılı sonuç verecek tonlar şüphesiz ki altın ve bronz tonlarıdır. Abartıya kaçılmadan uygulandığında sıcak ve çarpıcı bakışlar oluşturacaktır. Allık olarak da pembe tonlarında seçim yapılmasında yarar vardır. Düğün günü eşle dostla dans edip eğlenirken aynı makyaj ile saatlerce kalmanız gerektiğinden ağır makyaj yapmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Bu nedenle buğday tenliler de hafif ve açık tonlardaki rujları tercih ederlerse çok daha rahat edeceklerdir.

Gelin Makyajı

Esmer Tenliler İçin Gelin makyajı

Pembeli farlar ile kullanacağınız bir eyeliner bile esmer ten için yeterli olacaktır. Altın tonları da bakışlara ışıltı katacak bir diğer renk seçeneğidir. Allık renginde ise yine altın bronz tonları esmerler için biçilmiş kaftandır. Gelin makyajınızda kullanacağınız ruj da kahverengi tonlarında olabilir. Daha doğal ve şirin bir görüntü için pembe tonları da tercih edilebilir.