Gelin Çiçeği Trendleri

Gelin Çiçeği Trendleri Nelerdir? Yaz- Sonbahar için en tercih edilen gelin buketleri hangileri? Şık bir gelin olmak için gelin çiçeklerine bir göz atın!

Yaz ve Sonbahar mevsiminde evlenenler, güzel kokulu, çarpıcı görünümlü gelin çiçeklerine özellikle önem veriyorlar. Yazın ve sonbaharın romantizmi; sarı ve mor çiçeklerle detaylandırılıyor. Bildiğiniz üzere özellikle yaz düğünleri; oldukça hareketli ve renkli görüntülerle gerçekleşiyor. İçinde bulunduğumuz dönemde havaların sıcaklığı Eylül ayına da yansıdığı için yaz düğünlerinden farkı olmayan gelin çiçeği sizleri bekliyor. Bu dönemde evlenecek olan gelin adayları, gelin çiçeklerini; bolca çiçek ve renk ayrıntılarıyla şekillendiriyor. Sadelikten hoşlananların yardımına da her dönemin prensesi güller koşuyor. Gelin çiçeği konusunda kararsız kalanlar, bu yazımızın size yardımcı olacağını düşünüyoruz.

Gelin Çiçeği Trendlerinde Öne Çıkanlar

Düğme Krizantem

Ağırlıklı olarak beyaz renklerle süslenecek gelin çiçeklerinize katılacak mor detayların görünümü; sizin ve davetlilerin hafızalarından silinmeyecektir.

Yıldız çiçeği

Zarif ve hoş dokularla kaplı dış görünüşünün yanında, geçmiş geleneklerde nazardan korunma, hürmet gösterilme gibi anlamlar içeren Yıldız çiçeği yaz düğünlerinde sıkça tercih ediliyor.

Asters

Yazın rengarenk havası, ve eşsiz mutluluğumuzu yansıtan bir gelin çiçeği nedir diye sorarsanız, size asters çiçeği yanıtını verebiliriz. Gelin çiçeğinizi astersle oluşturmanız size farklılık katacaktır.

Frezya

Muhteşem kokulu çiçek olarak adlandırılır. Frezya, kayısı çiçeği olarak da bilinmektedir. Asil duyguların temsilcisi olarak nitelendirilen frezya, aşkınızı anlatacak bir çiçek olacaktır.

Hazeran çiçeği

Saray çiçeği olarak da bilinen hazeran çiçeği; ferahlık ve mutluluk anlamları içermektedir. Bu çiçek, yaz düğünlerinde oldukça popülerdir. Canlı görünümü ile bu çiçek gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Shasta papatyalar

Gelin Çiçeği Trendleri

Bu çiçek modeli sadelikten hoşlanan gelin adayları için oldukça uygundur. Gelinlik modelinizin hemen hemen hepsine uyum sağlayacak olan shasta papatyalarla güzelliğinizin yanında doğallık ve sadelikle de göz kamaştıracaksınız.

Pembe renkli gelin çiçekleri

Son yıllarda tercih edilen çiçekler arasında pembe renklerin ağırlıklı olduğu düşünülüyor. Model ayırt etmeden kullanılan pembe renklerle özgür ruhunuzu ve neşenizi düğününüze yansıtabileceksiniz.

Nergis Buketi

Ağustos ayında en çok tercih edilen buketler arasında gösterilen nergis çiçeği, canlılığıyla ve doğallığıyla göz kamaştırıyor.

Gelin Çiçeği Yapımı

Bu bölümde gelin çiçeğini kendisi yapmak isteyenler için bazı ipuçları vereceğiz. Bu ipuçlarını uygulayarak siz de en özel gününüzde size mutluluk verecek bir gelin çiçeğine sahip olabilirsiniz.

Eğer nikahınız ve düğününüz birbirinden uzak mesafelerdeyse gelin çiçeğinizi yaparken cansız çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Günümüzde öyle güzel cansız çiçekler üretiliyor ki, gerçek çiçekleri aratmıyor. Üstelik cansız çiçekler kullanarak yaptığınız gelin çiçeğinizi daha sonra evinizde hatıra olarak da saklayabilirsiniz. Hatta düğününüzden uzun süre önce bile gelin çiçeğinizi yapabilir, uzun süre boyunca şeklinin bozulmamasının tadını çıkarabilirsiniz.

Gelin çiçeğinizi kendiniz yapacaksanız öncelikle düğününüzün ve gelinliğinizin temasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Gelinliğinizin tarzına ve rengine uygun çiçekleri seçmek bütünlük içinde bir şıklığa sahip olmanızı sağlar. Eğer romantik tarzda bir düğün istiyorsanız pastel renkleri tercih edebilir, iddialı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız da canlı ve parlak renkleri seçebilirsiniz. Çiçeklerin arasına yeşil yapraklar ekleyerek doğal bir gelin çiçeği görünümü elde edebilirsiniz.

Gelin çiçeği yapmanın en keyifli kısımlarından biri de süslemesidir. Süsleme için tüller, danteller ya da kurdeleler kullanabilirsiniz. Burada yine seçim tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır. Örneğin gelin çiçeğinizi dantelli tüllerle süsleyerek, renkli bir kurdeleyle bağlayabilirsiniz. Dantelin kırışmamasına özen gösterirseniz gelin çiçeğiniz çok daha şık bir görünüme kavuşacaktır. Sade bir gelinseniz güller her zaman için imdadınıza koşar. Tüllerinizde ve kurdelelerinizde de açık ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz.

                                                                                                                                                                                                                                                                           

                                                                                                             

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();