Gelin Buketi Seçiminin Püf Noktaları

Gelin Buketi Seçiminin Püf Noktaları, Hangi Mekanda Nasıl Bir Gelin Buketi Almalıyım? Yaka Çiçeği Nasıl Olmalı?

Mutlulukla beklediğimiz o gün geldiğinde, yanımızda olan tüm sevdiklerimize vermek istediğimiz tek bir mesaj vardır; mutluluk… Mutluluğumuzun en güzel ifadesi şüphesiz ki yüzümüzdeki gülümsemedir. Ancak bu heyecanı paylaşırken ayrıntıları da gözden kaçırmayız değil mi? Gelinlik, süslemeler, gelin buketi, saçımız, makyajımız derken tüm detayların bir bütün oluşturmasını da isteriz.

Hangi Mekanda Nasıl Bir Gelin Buketi Almalıyım?

Nasıl ki düğün mekanımızı, süslemelerimizi hatta gelinliğimizi seçerken düğün konseptimizi düşünüyorsak, buketimize ve yaka çiçeğimize karar verirken de konseptimiz oldukça önemlidir. Gelin buketi gün boyunca sizinle olacak en önemli aksesuarınız olduğu için, tüm detaylarla uyum içinde olması çok daha hoş görünecektir. Yavaş yavaş düğün mevsimine yaklaşırken, önemli konulardan biri olan “gelin buketini nasıl seçmeliyim” sorusunun cevabından biraz bahsedelim istedik.

Öncelikle düğün mekanınız bu fikrin başlangıç noktası olmalıdır. Düğün mekanınız bir otelin balo salonu, kır alanı, havuz başı ya da kumsal olabilir.

Gelin Buketi

Her birini düşündüğümüzde gözümüzün önüne bambaşka konseptler geliyor değil mi? Örneğin düğününüz bir otelde ya da havuz başında olacaksa biraz daha ışıltılı bir gelinlik tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda kır çiçeklerinden oluşan bir taç ya da gelin buketi sizin için uygun olmayabilir. Gelinliğinizin şıklığını destekleyecek türden çiçekler size daha uygun olacaktır.

Gelin Buketi

Buketinizin bağlama şekli de önemli bir detay elbette. Şık bir düğünde yer alan buketin jüt bir kumaşla sarılı olması çok da uyumlu olmayacaktır. Bunun yerine dantel ya da saten kurdeleleri tercih edebilirsiniz. Gelinliğiniz çok taşlı bir model değilse, buketinizin sapına hafif ışıltı verecek taşlar ya da inci detaylarını da düşünebilirsiniz.

Düğün mekanınız kır alanında olacaksa, gelinliğinizin de bu doğallıkla uyumlu olması oldukça önemli.

Gelin Buketi

Doğanın içinde olduğunuz bir gecede, gelin buketinizin gösterişten uzak hatta dalından yeni toplanmış izlenimi vermesini öneririz. Buketinizi gelinliğinize uygun şekilde vintage bir dantelle, saten bir kurdele ile ya da bulunduğunuz ortama uyum sağlayacak şekilde jüt bir kumaşla da bağlayabilirsiniz.

Gelin Buketi

Kumsal Düğününde Uçuşan Buketler

Düğününüz deniz kenarında hatta kumların üzerinde olacaksa o zaman çok daha rahat ve doğal bir konseptiniz olacağı kesin.

Gelin Buketi

Elbette saçınız, makyajınız ya da gelinliğiniz oldukça önemli, neticede gün sizin gününüz! Ancak kumsal üzerinde yürüyemeyeceğiniz topuklu ayakkabılar ya da oldukça kabarık gelinliklerin konunuzun tamamen dışında kalacağını tahmin ediyoruz. J Siz uçuşan gelinlikler içindeyken gelin buketinizin naturel görüntüsü de sizi tamamlamalıdır. Canlı çiçeklerin arasına kurutulmuş çiçekleri de bir düşünün deriz. Örneğin, lavanta ve başaklar doğanın adeta sembolü gibi değil mi? Üstelik bu şekilde hazırlanan bir buketi hem sahilde hem de kır alanında düşünebilirsiniz.

Gelin Buketi

Eğer canlı çiçeklerden oluşan bir gelin buketiniz olacaksa ve mümkün olduğunca saklamak istiyorsanız, ters asarak kurutmanızda fayda var. Ya da buketinizi tamamen kurutulmuş çiçeklerden de hazırlatabilir ve bu şekilde her zaman saklama şansını da elde edebilirsiniz.

Yaka Çiçeği Nasıl Olmalı?

Bir diğer konumuz yaka çiçeği ve nedime çiçekleri… Damatların yaka çiçeği için en önemli nokta, tahmin edebileceğiniz gibi abartılı büyüklükte olmamasıdır. Bu şekilde hem daha kibar görünecek hem de taşıması daha kolay olacaktır. Hem yaka çiçeği hem de nedime bileklikleri için ortak bir konu ise, mümkün olduğunca gelin buketinden bir ya da birkaç çiçeği içinde barındırmasıdır.

Gelin Buketi

Böylece aksesuar olarak kullanılan tüm çiçekler birbirini destekler ve bütünlük taşır. Tüm bu bahsettiklerimizden dolayı, çiçekçiniz ile mutlaka konseptinizi, düğün mekanınızı ve belirlenmiş ise renk tonlarınızı mutlaka paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Gelinliğinizin bir diğer aksesuarı ise çiçeklerle hazırlanmış taçlar olabilir. Çiçekli taçlar özellikle kır düğünü ya da kumsal düğünü için ideal aksesuarlardır.

Gelin Buketi

Elbette taç kullanmak isterseniz, yine buketinizle, yaka çiçeğiyle ya da nedime bileklikleriyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemli bir noktadır. Konumuzun başından beri her mekanın ayrı bir konsepti olduğundan, uyumdan ve bütünlükten bahsettik. Tüm bu aksesuar seçimlerini yaparken bahsettiğimiz birlikteliğin yanı sıra, mekanın süslemesinde kullanacağınız çiçeklerin renklerini de mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin konsept renginiz mor ise, buketinizin içinde ya da bağladığınız kurdelelerde aynı tonu kullanarak yine bütünlüğü devam ettirmeniz mümkün olacaktır.

Düğün gününüzde size eşlik edecek bu önemli aksesuarlar için https://www.facebook.com/NFloraIstanbul/ ya da https://www.instagram.com/nflora_/ sayfalarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();