Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece makyajı nasıl yapılır? Etkileyici bir gece makyajı için püf noktaları, allık nasıl sürülür, ruj nasıl uygulanır? Hepsi yazımızda...

Bu akşam sizin için önemli bir iş yemeğine ya da romantik bir akşam yemeğine davetlisiniz. Kısacası; bu gece dışarıda özel bir yere gideceksiniz ve bu gece güzelliğinizin büyüleyici ve baş döndürücü olmasını istiyorsunuz. Öncelikle gündüz yapılan makyaj ile gece için yapılan arasındaki farkları ve makyaj tüyolarını öğrenmeniz gerekiyor.  O halde bizi dinleyin ve gece makyajı için aşağıdaki önerilerimize bir göz atın.

Gece makyajı nasıl yapılır?

Öncelikle makyaj için yeterince ışıklı bir yeriniz olmalıdır, loş ışıkta makyajı yanlış yapma riski artar.

Fondöten temiz ve nemlendirilmiş cilde, nemli bir süngerle sürülmeli. Saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmamalı. Fondöten bu bölgeye küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı.

Fondöten üzerine sürülecek pudra şeffaf olmalı. Tek başına kullanılacaksa, ten rengine uygun olması ve büyük pudra fırçasıyla ince bir tabaka halinde sürülmeli.

Önce gözler

Gözlerinizi büyük göstermek için üst kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemiyle ince hat çekmeli ve bu hattı göz ucundan biraz taşırmalısınız. Alt kirpiklerin diplerine de ince hat çekmeli; ancak bir pamuklu çubukla hattın keskinliğini dağıtmalısınız. Gözleriniz birbirine yakın ise, gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renk bir farla belirginleştirmelisiniz. Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise, göz pınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir farla gölgelemelisiniz.

Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Allığınızın rengini seçmek

Gece makyajında kullanılan allık biraz daha koyu olabilir; ancak çok iyi dağıtılmalı. Yuvarlak bir yüzü daha ince göstermek için allığı, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklara da sürmelisiniz. Köşeli bir yüzde ise elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt-yan sınırına allık sürülürse daha yumuşak bir ifade sağlanabilir.

Sıra dudaklarınızda

Dudaklar ince ise, dudaklarınıza da fondöten uygulayarak, dudakların bitimine kemik rengi bir kalemle ince bir çerçeve çizilir ve parmak uçlarıyla iyice dağıtılarak hattın keskinliği azaltılır. Daha sonra dudak kalemiyle çerçeve çizilir ve bu çerçevenin içi uygun renk rujla boyanır. İnce dudaklar açık renk rujlarla daha dolgun, kalın dudaklar ise koyu renk rujlarla daha ince gösterilebilir.

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();