Gece Dışarı Çıkarken Takı Seçimi

Gece Dışarı Çıkarken Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır? Vücudunuza Göre Takı Seçimi , Elbisenize Göre Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların vazgeçilmez aksesuarları olan takılar hem zarafetin hem de gösterişin en önemli odak noktalarıdır. Günün her saati için tercih edilen takılar gidilen yere ve kıyafetin amacına göre farklılık gösterir. Özellikle gündüz saatlerinde spor kıyafetler için çok daha sakin ve sade takı modelleri tercih edilirken, gece dışarı çıkarken, takı seçimi de gösterişli bir hal almaya başlar. Takı modeli seçerken dikkat edilmesi gereken 3 önemli nokta; bedeninizi tanımak, kıyafetiniz ve gideceğiniz mekan olmalıdır. Eğer takınızı bu üç seçenek için seçtiyseniz eminiz ki en doğru takı tercihi size aittir.

Vücudunuza Göre Takı Seçimi Önemli Bir Faktördür

Takı seçerken sadece kıyafetiniz değil, vücut özellikleriniz de oldukça önemlidir. Özellikle gece dışarı çıkarken takı seçimi yapmak istiyorsanız ve çok minyon bir yapınız varsa, sırf çok gösterişli olması için çok büyük modeller tercih etmek yanlış olacaktır. Minyon kadınlar vücut tipleri ile orantılı şık fakat zarif takılar tercih etmeli, çok büyük takılardan uzak durmalılar. Eğer daha normal ya da yapılı bir vücuda sahipseniz son dönemin en trend takıları olan büyük modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gece Dışarı Çıkarken Takı Seçimi

Elbise Tercihinize Göre Takınızı Seçin

Burada önemli olan nokta giydiğiniz kıyafete uyumlu takılar seçmekten geçiyor. Kıyafetinizin rengi, dekoltesi, uzunluğu ve kumaşı seçmeniz gereken takıları belirleyen en önemli noktalardan.

Gece dışarı çıkarken abiye tarzında bir elbise tercih etmeniz gereken bir yere gittiyseniz metal takılardan uzak durmanız gerekir. Böyle bir durumda taşlı modelleri tercih ederek çok daha gösterişli bir havaya bürünebilirsiniz.

Eğer gece dışarı çıkarken kot şıklığı yaratmak istiyorsanız bu tarzı tamamlamak için taşlı takılardan ziyade metal takıları tercih ederek gösterişli ama aynı zamanda uyumlu ve sade bir hava yaratmanız mümkün olacak.

Gece-Disari-Cikarken-Taki-Secimi

Son dönemde her yerde görülen deri kolyeler kot ve şık elbiseler için tamamlayıcı bir aksesuar özelliğine sahip olurken bu tercihler için kıyafetinizin göğüs dekoltesini mutlaka hesaba katmalısınız. Eğer takı tercihiniz tek bir parçadan oluşsun istiyorsanız, seçeceğiniz parçanın gösterişli olmasına mutlaka özen göstermelisiniz. Parlak bir yüzük, kolye ya da küpe tek başına dahi olsa yaratmak istediğiniz gösterişli havayı sağlamaya yetecektir.

Kıyafetiniz kadife bir kumaştan ise mutlaka eskitme takı modelleri, parlak bir kumaştansa küçük pırıltılı takı modelleri eğer çok sade ve tek renk bir kıyafet tercihiniz varsa mutlaka gösterişli ve parlak ve mümkün mertebe büyük takı modellerini kullanmalısınız.

Dekolteniz Takılarınız İçin Belirleyicidir

Göğüs dekoltesi olmayan bir kıyafet için takmayı arzu ettiğiniz kolye modelleri sizi şıklıktan ziyade kötü bir görüntü içine sokacaktır. Böyle bir durumda büyük bir yüzük ve sallantılı bir küpe tercih ederek kıyafetinizin bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.

Gece Dışarı Çıkarken Takı Seçimi

Eğer dekoltesi fazla bir kıyafet tercih ettiyseniz her alanda takı kullanmak yerine kolye ve küpe ya da kolye ve yüzük gibi ikili kombinasyonları tercih ederek şıklığınızı tamamlamalısınız. Gece dışarı çıkarken takı seçimi yapmak günlük takı seçimlerine göre çok daha özenli ve gecenin ışıklarını üzerinize seçmeniz için gösterişli olmalıdır.