Frida Kahlo Tarzı Saç Örgüsü

Frida Kahlo Tarzı Saç Örgüsü, Frida Kahlo Moda Akımı, Moda, Trendler,Saç Modası, Makyaj Modası Ve Daha Fazlası Kadin.com 'da.

Frida Kahlo’yu görmeyenimiz duymayanımız yoktur. Asıl adı Magdalena Carmen Frida Kahlo Calderon olan Frida, aslen Meksikalıdır. Oldukça başarılı bir ressam olan Frida’yı bu denli ünlü yapan ise yapmış olduğu oto portre resimlerden ziyade inişli çıkışlı özel hayatı, yaşadığı talihsiz olaylar ve dile getirmekten çekinmediği politik görüşüdür. Bir de tabi ki adı ile özdeşmiş olan kaşları.

Frida Kahlo her zaman renkli kıyafetleri, saçındaki çiçekleri ve ışıl ışıl kıyafetleri ile karşımızda idi. Frida gibi bir tarza sahip olmak istiyorsanız yapacağınız şey bir saç örgüsü, toplu örgü ya da bir saç örgüsü, , canlı renkler ile bezenmiş bir makyaj, çiçekli taçlarınız ve rengârenk kıyafetleriniz.

Frida Kahlo  Moda Akımı

Önce Gotik Meksikalı’nın modern makyajı ile başlayalım. Gotik kelimesini okuduğunuzda aklınızda abartılı koyu tonlarda göz makyajları ve soluk bir ten canlanmasın. Keza Frida’nın tarzı da bundan oldukça uzak. Modern hale getirilmiş olan Gotik makyaj ise yüze daha parlaklık ve tutku katıyor. Frida’nınki de tam olarak böyle. Zaten Frida’nın kendisi başlattığı bu akım daha sonradan Gotik Meksika ismi ile anıldı. Frida sadece sanatı ve magazinleri meşgul etmedi anlayacağınız. Modada da pek çok konuda öncülük edenlerden.

Frida Kahlo Tarzı Saç Örgüsü

Frida’nın görünüşünde en dikkat çeken şey, fiziksel olarak kaşları dışında, gözleri ve dudakları. Toprak tonlarını ve bu tonlara tezat parlak renkleri dudak ve göz bölgenize uygulayın. Koyu ve mat tonları bir arada kullanmaktan kaçınmayın. Özellikle dudaklarda koyu renklerin tercih edilmesi yüzün geri kalanında ise abartıdan uzak bir makyaj ile doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Frida Kahlo Tarzı Saç Örgüsü

Gelelim Frida Kahlo tarzı saça. Öncelikle saçlarınızı tam ortadan ikiye ayırın. Her iki yandan ayırdığınız saçlarınızı kulak hizasının aşağısından itibaren örmeye başlayın. Saçınızın kulak hizasından üstü kabarık ve dağınık duracaktır. Merak etmeyin o kısma örgüleri oturttuğumuzda şekillenecek. Her iki yanda duran örgüleri çapraz olacak şekilde başınızın üstüne toplayın. Saç uzunluğunuza göre örgüleri çaprazlığı bozmayarak başınızda bir taç oluşturacak şekilde dolayın. Saç arkanızda sabitleyin. Örgülerinizin üstüne yerleştireceğiniz renkli çiçekler ile hazırsınız.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();