French Nasıl Yapılır?

Oje sürerken tercihiniz French oje mi oluyor, peki French Nasıl Yapılır? French oje sürmenin teknikleri nelerdir? French ojede yeni trendler?

Tırnakları ojeliyken kendini mutlu hissetmeyen kadın yoktur. Elleriniz hem bakımlı görünür, hem de sürdüğünüz renk ruh halinizi yansıtır. Seçtiğiniz ojeler farklı renklerden ve çeşitten oluşabilir. Bugün ise sizlere çoğunuzun tercihi olan French ojeden ve french nasıl yapılır detaylarını paylaşacağız.

French oje nedir? French oje, oje sürülmüş bir tırnağın ucunun farklı renkte bir ojeyle boyanmasıdır. İsminin French olma sebebi ise ilk olarak Fransada çıkmış olmasıdır. Aslında sadece bir oje sürme çeşididir. Farklı bir manikür tekniği değildir. Manikürünüzü yaptıktan sonra ister normal oje sürersiniz, ister French oje sürersiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır.

French Renklenmeye Başladı

İlk zamanlarda sadece ten rengi bir oje veya cila ile yapılır, tırnak uçları beyaz ojeyle belirtilirdi. Ancak değişen renkler ve tarzlar ile renkli Frenchler son zamanlarda epey bir moda oldu. Artık siyah-beyaz, mavi-yeşil, sarı-gri gibi değişik ve çarpıcı renkler de kullanılıyor.

French Nasıl Yapılır?

Peki profesyonenel birine gerek kalmadan evde French Nasıl Yapılır?

Öncelikle ilk tavsiyem, evde boş zamanlarınızda bir iki deneme yapmanız olacaktır. Çünkü ilk yaptığınızda çok güzel olmasını beklemiyoruz. Elinizin alışması gerekiyor.

French Nasıl Yapılır?

Adım adım gidelim.

  1. Adım

Daha önceden sürmüş olduğunuz ojeleriniz duruyorsa onları temizleyin. Daha sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Nemlendirici el sabunları tercihimiz. Böylece elleriniz çatlamaz ve taze hissedersiniz.

  1. Adım

Elleriniz hala nemliyken tırnaklarınızın kenarlarında olan fazlalıkları manikür aletiyle temizleyin. Daha sonra da törpü yardımıyla tırnaklarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

  1. Adım

Sonunda tırnaklarınız ojeye hazır. Hangi renkleri kullanacağınıza karar verin. Biz sizin için çok yaygın olan ve kibar duran rakı beyazı-pudra pembe renklerini seçtik.

  1. Adım

Rakı beyazı rengindeki ojemizi sürüyoruz. Biraz kurumasını bekliyoruz.

French Nasıl Yapılır?

  1. Adım

Kuruduktan sonra kolay olması açısından kağıt yardımıyla tırnağınızın alt kısmını kapatabilirsiniz. Kapattıktan sonra açık olan uç kısıma pudra pembe rengindeki ojemizi uyguluyoruz ve kurumasını bekliyoruz.

  1. Adım

Tırnağımız kuruduktan sonra alt kısıma uyguladığımız rakı beyazını tekrar tüm tırnağa uyguluyoruz.

İşte French ojeniz hazır. Dilerseniz oje kurutucu spreylerden kullanarak ojenizi kurutabilirsiniz. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz.

 

 

 

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();