Frappuccino Tarifi

Frappuccino soğuk içilen bir kahve çeşididir. İşte farklı aroma ve kahve çeşitleriyle de hazırlayabileceğiniz bir Frappuccino tarifi

Frappuccino genelde dışarıda vakit geçirdiğimiz sürede bir kafeye oturup sipariş verdiğimiz, ve diğer kahve çeşitlerine göre biraz daha pahalı olan bir kahvedir.Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Frappuccino soğuk içilen bir kahve çeşididir. Nescafe, espresso veya isteğe göre çeşitli aromalı kahvelerle yapılabilir. Ne zaman Frappuccino içseniz lezzeti damağınızda kalıyor ve Frappuccino nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizin için çok güzel bir haberimiz var. Artık sevdiğiniz bu lezzetli soğuk kahveyi evde de yapmanız mümkün. Özellikle içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde serinlemek için, Frappuccino tarifi çok güzel bir seçenek olabilir.

Frappuccino Tarifi

İşte farklı aroma ve kahve çeşitleriyle de hazırlayabileceğiniz Frappuccino tarifi:

Frappuccino Tarifi - Malzemeler

1 yemek kaşığı kahve,
1 büyük bardak buz,
1 su bardağı süt,
2 yemek kaşığı toz şeker,
1 yemek kaşığı çikolata sosu ya da isteğinize bağlı çilek
veya karamel sosu

Üzeri İçin

Sprey krem şanti,
Çikolata, karamel ya da çilek sosu

Yapılışı

Espresso kahveyi yapın. Kahve henüz sıcakken karıştırıcıya koyun ve şeker ilave edip karıştırın. Sütünüzü de ilave edip çikolata ya da meyve sosunu ekleyin ve 1 dakika daha karıştırın. Karışımı soğuyuncaya kadar buzdolabına koyun. Servis edeceğiniz zaman kahveyi buzdolabından çıkarın ve buz ile birlikte karıştırıcıya koyun. Buzlar iyice kırılıncaya kadar karıştırın. Bardağa alın ve üzerini krem şanti ve çikolata sosu ile süsleyin.

Sunum önerisi olarak, hazırlamış olduğunuz Frappuccino’nun üzerine bir top vanilyalı dondurma ekleyebilir ve bardağa pipet koyarak servis edebilirsiniz.

Tarifi yaparken dikkat edilecek en önemli nokta blendırınızın buz kırabilme özelliğinde olması gerekir. Eğer makinanıza güvenemiyorsanız buz parçalarını kırıp direkt bardağa koyabilirsiniz.

Frappuccino, çok şekerli ve kalorili bir içecektir. Bu yüzden şeker hastası olan ve kilo problemi yaşayan kişilerin tüketmemesi önerilir.

 

 

No more pages to load

No more pages to load