Fobilerden Kurtulmak İçin Bilinçaltınızı Temizleyin

Fobilerden Kurtulmak İçin Bilinçaltınızı Temizleyin, Fobiler Ve Nedenleri, Ucak Fobisi ,Yılan Fobisi.

Fobiyi kişinin bir durum, canlı ya da nesne karşısında yaşadığı belli bir barajı aşmış yüksek korku olarak tanımlayabiliriz. Zannedilenin aksine fobilerden kurtulmak ve kendimizi iyileştirmek mümkün ve kolaydır.Peki bunu nasıl yapacağız?

Fobi uyaranın ne olduğuna da bağlı olarak hayatı oldukça zorlaştıran, sıkıştıran, kısıtlayan ve aynı zamanda yaşamın devamlılığını ve fiziksel sağlığı da tehlikeye sokabilen bir sorundur. Kişinin sosyal hayatını, ilişkilerini, yaşam enerjisini, güven duygusunu ve hatta kariyerini bile olumsuz etkileyebilir. Örneğin asansör fobisi sebebiyle bir plazanın 28. Katındaki iş görüşmesine gidemeyen ya da uçak fobisinden dolayı uzun mesafe seyahat gerektiren pozisyonlarda çalışamayan  kişilerden bahsetmek mümkün. Ayrıca köpek fobisi köpekle karşı karşıya gelen insanı camdan atlamaya kadar götürebilir. Yüksek korkular ve fobiler, kaygı bozukluğu ve panik atağa da sebep olabilirler.

Negatif Duyguları Atarak Fobilerden Kurtulmak

Fobiler genel olarak 2 yolla edinilir. İlki doğup büyüdüğümüz çevre ve ortamdaki kişilerin sahip olduğu korkuları sahiplenerek büyütmektir. Örneğin hayvan korkusu olan bir ebeveyni olan çocuğun kedi fobisi olması beklenebilir. Ya da kişi birebir yaşayıp deneyimlediği yüksek bir korku anı sonucu bu tecrübesini bir fobiye dönüştürebilir.

Fobilerden Özgürleşmek

Uçak fobisi, yılan fobisi, topluluk önünde konuşma fobisi, kapalı alan fobisi,yükseklik fobisi ve aslında diğer tüm fobilerin altında yatan ölüm korkusudur. Aklımızla böyle olmadığını bilsek ya da zannetsek de korkuların zemini budur.

Korkuyu sıfırlamak ya da tamamen ortadan kaldırmak çözüm değildir. Eser miktarda korku hayatı güvenle devam ettirmek için gereklidir. Fobilerden kurtulmak dediğimizde bahsettiğimiz yoğun ve yüksek korkuyu ve bunlarla birlikte bedenin verdiği tepkileri dengelemek ve kontrol edilebilir kılmaktır.

Fobinin başladığı ilk anı bulup o zamandan bugüne birikmiş korku ve beraberinde ürettiği diğer negatif duyguları temizleyerek bir bilinçaltı temizlik ile fobiden özgürleşmek oldukça mümkün. O ilk anı aklımızla hatırlayamasak da bilinçaltında kayıtlıdır ve bilinçaltı bizi ona ulaştırır. Bir anda tamamen ortadan kalkabileceği gibi fobiler zaman içinde azalarak da yok olabilir. İyileşme süreci kişiye özeldir.

 

 

Şifa ve sevgiyle,

Seda Nerkis

www.ebrudemirhan.com

 

 

 

 

 

Seda Nerkis

Seda Nerkis

Hep dışarıda aradığımız ya da aramaktan vazgeçtiğimiz o sihirli değneğin aslında içimizde olduğunu fark etme yolculuğu bizimkisi... Danışanlarımıza o değneyi kendileri için en güzel nasıl kullanabileceklerinin yolunu gösteriyoruz. Kuantum, NLP, Evrensel Enerji, Evrensel Şifa gibi yöntemler ve bilinçaltı çalışmalardan destek alarak, onlara çözüm üretme, kendi hayatlarını ve bedenlerini şifalandırma güçlerini yeniden hatırlatıyoruz.

No more pages to load

No more pages to load

googletag.pubads().definePassback('/184585439/out_of_page', [1, 1]).display();