Flört Hataları Nelerdir?

Flört Hataları Nelerdir? Bir ilişkiye başlamadan ya da ilişkinin adını koymadan önce bir flört dönemi geçiririz. Bu flört döneminde dikkat edilecekler?

Her yaşta insan ilişkilerimizde inişler ve çıkışlar olur. Özellikle ikili özel ilişkilerimizde bu iniş ve çıkışlar zaman zaman daha fazla hissedilir. Bir ilişkiye başlamadan ya da ilişkinin adını koymadan önce bir flört dönemi geçiririz. İşte bu flört döneminde yapılan davranışlar, söylenen sözler sanılanın aksine olukça önemli.

Zira flört süresince karşı tarafa kendimizi ne kadar iyi tanıtırsak karşımızdaki kişi ile aramızdaki bağlar o kadar iyi olacaktır. Fakat her zaman işler istediğimi gibi gitmeyebilir. Bu yazımızda Kadin.com olarak sizlere flört döneminde yapılan genel hataları derledik.

Gelin birlikte flört hatalarına bir göz atalım

Dengeli Olun

Karşınızdaki kişiden fazlasıyla hoşlanıyor olabilir ve onunla ciddi bir ilişkiye yelken açmak istiyor olabilirsiniz. Hislerinizi yoğun yaşadığınız zamanlarda aceleci davranmamalı, olduğunuz kişiden farklı biri olarak hareket etmemelisiniz. Yapılan en büyük yanlışlardan biri tam olarak bu. Fazla heyecanlı, istekli ve yapmacık olursanız karşı tarafı bu davranışlarınız ile sıkabilir, dahası dürüstlüğünüz konusunda şüpheye düşürebilirsiniz.

Nerede ne konuşacağınızı bilin. Heyecanınıza ve isteğinize yenik düşüp fazla ya da gereksiz konuşmalar yapmaktan kaçının. Karşınızdaki kişiye sizi tanıması ve size alışması için zaman verin. Bir anda tüm ilgi ve istediğinizi belirtmekten kaçının.

Doğru Zamanı Beklemek

Hayatınızı ertelemeyi bir kenara bırakın. İkili ilişkilerde yapılan diğer bir hata ise belirli bir düzene kavuştuktan sonra bu tarz ilişkilere başlamanın daha verimli olacağı. Bu düşüncenin hiçbir zaman tam olarak gerçekleşmeyeceğini unutmayın. Bir gün finansal durumunuzu düzene oturtabilirsiniz ancak öbür gün eviniz ile ilgili bir sorun yaşamayacağınızı kimse garanti edemez. Bu yüzden flört etmek için mükemmel zamanı beklemenize gerek yok. Bu tarz sorunlar hayatın birer gerçeği. Bu sorunlarla uğraşırken bir yandan da bir ilişkiye sahip olamayacağınızı düşündüren şeylerden uzaklaşın.

Flört Hataları Nelerdir

Karşınızdaki Kişiyi Kabullenin

Flört döneminde partneriniz ile birbirinize karşı dürüst olmanın ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu dürüstlük birbirinize kendinizi olduğunuz gibi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Fakat bu dürüstlüğün sonucunda karşınızdakini olduğunuz gibi kabullenmek oldukça önemli. Eğer bir kişiyi olduğu gibi kabullenemiyorsanız onu değiştirmeye çalışmayın. Bu ikili ilişkileri en çok zedeleyen durumlardan biridir. Bunun yerine dostane bir şekilde flört döneminizi sonlandırın ay da karşınızdakini anlamaya onunla bu konuda ortak paydalar bulmaya çalışın. İşler bu şekilde sizin için daha yolunda gidecektir.

Duymazlıktan Gelin

İster flört, ister ciddi bir ilişki, ister evlilik olsun tüm ilişki türlerini en çok etkileyen durum çevrenin yani üçüncü şahısların ilişkiniz hakkında yaptıkları yorumlardır. Aile fertleriniz ya da yakın arkadaşlarınız sizin için en iyisini istiyor olabilir anca bu ilişkiyi yaşayanın siz olduğunu unutmayın. Bu durumda bazen bazı söylenenleri dikkate almak gerekebilirken bazılarını da göz ardı etmek gerekebilir.

 

No more pages to load

No more pages to load