Feng Shui’ye Göre Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Feng Shui'nin anlamı nedir? Feng Shui nasıl yaşam tarzına dönüşebilir? Feng Shui’ye Göre Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Dekorasyonların vazgeçilmez parçalarından biri de aynalardır. Bulunduğu ortama derinlik katarlar. Ancak kullanım şekillerine göre farklı enerjiler içerisinde bulunmanıza sebebiyet verebilirler. Özellikle mobilya yerleşimi ile ilgili dekorasyonun enerjisini yöneten Feng Shui yöntemine göre koridor aynası, giriş aynası gibi aynaların kullanılması gereken belirli yerler vardır. Ev dekorasyon aynaları söz konusuysa Feng Shui’ye göre ayna kullanımı nasıl olmalı? sorusunu sizler için irdeledik.

Aynalar Nerede Kullanılır? Feng Shui’ye Göre Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı?

Güzel bir görüntüyü evinizin içine dâhil etmek istiyorsanız sade ve modern klasik tarzda aynaları kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tarz aynalar evinizi daha aydınlık ve daha hareketli göstermektedir.

Feng Shui öğretisine göre ev dekorasyon aynaları doğru yere asıldığında size güzellik ve bereket getirir. Ancak yanlış yerlere asılan aynalarda evinizde tam tersi etkiyi yapar. Bu nedenle aynalar nerede kullanılır sorusunu yanıtlayıp hayata geçirirken bazı özelliklere dikkat etmek gerekmektedir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken aynanın neyi yansıtacağı ve ne amaçla asıldığının belirlenmesidir.

Salon içerisinde kullanmak istediğiniz ev dekorasyon aynaları yemek masanızı yansıtacak şekilde konulursa evinize bereketi ve bolluğu getirir. Giriş aynası asmak istiyorsanız aynanızı giriş kapısının karşısına asmamanız gerekir. Giriş kapısını görecek şekilde astığını giriş aynası sizinle beraber evinize gelen yeniliği, tazeliği olduğu gibi daha siz eve girmeden dışarı yansıtır. Kapının sağına veya soluna aynanızı yerleştirerek kolay bir çözüm bulabilirsiniz.

Koridor aynası olarak kullanacağınız ev dekorasyonu aynaları uzun koridorlarda sert akan enerjiyi yumuşatmak için kullanılabilir. Dar ve uzun koridorlarda kullandığınız aynalar karşı karşıya gelmemeli ve kesik görüntüler vermemelidir. Ayrıca koridor duvarlarına da asılacak ufak süs eşyaları enerji akışının yumuşamasına olanak sağlayacaktır.

Yatak odalarınızda kullandığınız aynaların yatağınızı yansıtmamasına özen göstermelisiniz. Karı koca arasındaki ilişkinin bozulmasına bu şekilde konumlandırılmış aynalar sebep olabilmektedir. Eğer yatak odanızda televizyon var ise ve yatağınızın tam karşısında ise onun da yerini değiştirmenizde fayda vardır. Çünkü Feng Shui öğretisine göre televizyonlar gizli ayna olarak geçmektedir.

Aynayı astığınız duvarın arkasında banyo veya tuvalet olmaması gerekmektedir. Çünkü ayna asıldığı duvarın arkasına adeta bir enerji kapısı açar. Eğer komşunuz ile paylaştığınız duvara bir ayna asarsanız komşunuzun evinde olan kötü bir olay da sizin evinizin içine yansıyacaktır. Ev dekorasyonu aynaları kullanırken seçeceğiniz boy aynaları görüntünüzü kesmemelidir.

fengshui_metin

Feng Shui’ye Göre Ayna Kullanımı Nasıl Olmalı? : Kullanacağınız Aynaların Şekilleri Ve Büyüklükleri

Aynalarınız her zaman temiz ve pırıl pırıl olmalıdır. Kırık aynaları mutlaka değiştirmelisiniz. Evinizin güneybatı veya kuzeydoğu kısımlarına ayna asacaksanız kare şeklindeki aynaları kullanmalısınız. Kuzey, kuzeybatı veya batı kısımlarda gümüş çerçeveli yuvarlak veya oval aynaları tercih etmek gerekmektedir. Doğu ve güneydoğu yönlerine bakan duvarlarda dikdörtgen şekilli aynaların kullanılmasında yarar vardır. Bu aynalar ağaçları temsil ederler ve çerçevelerinin de ahşaptan yapılmış olmasında yarar vardır. Dalgalı şekildeki aynaları kuzey duvarınızda kullanabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak aynaları yıldızları yansıtacak şekilde konumlandırırsanız evinizde bolluk, bereket ve huzur artacaktır.

No more pages to load

No more pages to load